Częściowy lockdown wraca od jutra do wielu miast w Polsce, także do Rzeszowa. Dotyczy to min. lokali gastronomicznych, trybu nauczania w szkołach czy otwarcia siłowni.
Częściowy lockdown wraca do Rzeszowa spowodowany drugą falą pandemii koronawirusa. Nowe obostrzenia będą obowiązywać prawie we wszystkich dziedzinach życia. Przypomnijmy, że stolica Podkarpacia od jutra będzie się znajdywać w czerwonej strefie.

- Kiedy spojrzymy na mobilność, czyli na kontaktowanie się społeczne ludzi między sobą, to dostrzeżemy na tym wykresie, że te kontakty społeczne są na takim poziomie, jaki był przed wybuchem pandemii. Czyli przestaliśmy się dystansować jedni od drugich i według obiektywnych danych znowu wróciliśmy do dużej mobilności społecznej i kontaktów społecznych (…). Dziś mądrzejsi o tamtą wiedzę, szybko chcemy wrócić do zalecenia: zostań w domu. Izolacja ludzi starszych, ale też i pomoc dla ludzi starszych będzie decydowała o sukcesie naszych działań - tak mówił premier Mateusz Morawiecki na wczorajszej konferencji prasowej.

Obostrzenia w czerwonych strefach

- maksymalnie 5 osób w sklepie na jedną kasę
- zakaz organizacji imprez okolicznościowych, wesel oraz konsolacji (wchodzi od 19 października)
- maksymalnie 10 osób na zgromadzeniach publicznych
- w szkołach średnich i wyższych nauczanie zdalne
- podczas podróży transportem publicznym max. 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc
- lokale gastronomiczne czynne w godzinach 6-21
- wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
- zamknięte siłownie oraz baseny