Tartanowa ścieżka biegowa oraz pumptrack, czyli tor do jazdy na rowerach i hulajnogach powstaną w tym roku na bulwarach nad Wisłokiem. To kolejne z kilkudziesięciu inwestycji w zieleń i rekreację realizowanych przez miasto.
Tworzenie miejsc, w których można w przyjemny sposób spędzać czas to jeden z aktualnych priorytetów inwestycyjnych Rzeszowa. Dlatego w budżecie miasta zapisano na ten rok kilkadziesiąt zadań polegających na budowie nowych i rewitalizacji starych placów zabaw, terenów rekreacyjnych i parków.

Wśród nich znalazła się m.in. budowa pumptracka w rejonie stadionu miejskiego. W tym miejscu oprócz 375-metrowego toru powstanie zaplecze, w postaci ławek ze stołami, stojaków rowerowych i koszy na śmieci. Teren będzie oświetlony.

Nieco dalej, w rejonie sceny powstanie drugi odcinek ścieżki biegowej, która wraz z istniejącym fragmentem stworzy pętlę. Na to zadanie miasto wyda około 1,5 mln zł.

Ciekawym zadaniem będzie zagospodarowanie na cele dydaktyczne sadu owocowego w rejonie ulic Krajobrazowej i Panoramicznej. Zarząd Zieleni Miejskiej podświetli tutaj drzewa, ustawi ławki, kosze na śmieci i elementy edukacyjne z informacjami na temat przyrody. Zaplanowano także dodatkowe nasadzenia krzewów.

Nieco dalej, na sąsiednim osiedlu Staroniwa zostanie wybudowany nowoczesny plac zabaw. Poza piaskownicą, karuzelą i huśtawkami będą tutaj elementy edukacyjne. To m.in. panel sensoryczny, koło optyczne, krzywe zwierciadło, pisanie lustrzane, rury deszczowe, głuchy telefon i biblioteczka plenerowa.

Wśród inwestycji przy szkołach jest m.in. nowy plac zabaw obok SP 10 przy ul. Dominikańskiej. Zabawki zostaną tu zamontowane na miękkiej, bezpiecznej dla dzieci nawierzchni, teren zostanie ogrodzony i wyposażony w monitoring.

Odnowiony, rozbudowany i doposażony w nowe elementy będzie także plac obok SP 1 przy ul. Bernardyńskiej. Przy budynku Przedszkola Publicznego nr 11 na ulicy Mazurskiej modernizowane jest podwórko oraz plac zabaw.

Zlecony jest tutaj m.in. montaż bezpiecznej nawierzchni, nowych elementów placu zabaw oraz małej architektury.