Uczniowie SP nr 23 przy ul. Pelczara w Rzeszowie będą mieli nową atrakcję. Stary plac zabaw zastąpi niewysoki park linowy z kilkoma urządzeniami, na których bawić będą mogły się zarówno małe, jak i starsze dzieci.
Projekt mini parku linowego jest już gotowy, teraz miasto szuka wykonawcy robót budowlanych. Najpierw trzeba będzie zdemontować stary plac zabaw, później zamontować nowe urządzenia. Będą to głównie stalowe konstrukcje do wspinaczki, ale nie zabraknie też ławek czy koszy na śmieci.

Urządzenia w parku linowym będą przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 3 - 14 lat. Zabawa na nich ma rozwijać m.in. równowagę, siłę fizyczną, a także ułatwiać nawiązywanie kontaktu z rówieśnikami.

W mini parku powstanie też bezpieczna nawierzchnia z mat przerostowych (168 m kw.), teren zostanie wyrównany i pojawi się nowy trawnik (295 m kw.).

Przetarg na wykonawcę robót już trwa. Oferty można składać jeszcze do 17 sierpnia. Po podpisaniu umowy z miastem, firma będzie miała nieco ponad trzy miesiące na wykonanie prac. Miasto chce przeznaczyć na to zadanie ponad 100 tys. złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.