Łącznie cztery osoby z gminy Błażowa trafiły do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Obecnie policja wyjaśnia dokładne przyczyny tego zdarzenia.
Do zdarzenia doszło we wtorek 5 stycznia tuż po północy w gminie Błażowa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że łącznie cztery osoby trafiły do szpitala, najprawdopodobniej na skutek zatrucia tlenkiem węgla. Jak się później okazały była 40-letnia kobieta, jej teściowie, którzy w tym czasie weszli do pomieszczenia oraz udzielający im pomocy mąż. Mężczyzna zauważył, że domownicy, którzy byli w łazience, stracili przytomność, wyciągnął ich wszystkich z pomieszczenia oraz wezwał pomoc. Sam również uległ podtruciu i chwilowo stracił świadomość.

Pomocy medycznej poszkodowanym udzieliła załoga pogotowia ratunkowego. Ratownicy i strażacy stwierdzili w domu podwyższony poziom tlenku węgla. Ostatecznie wszystkie cztery osoby przebywające w domu, zostały przewiezione do szpitali i hospitalizowanie.

Dom został zabezpieczony. Celem wyjaśnienia okoliczności zdarzenia na miejscu policjanci przeprowadzą oględziny z udziałem biegłych.

Co należy robić w przypadku podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla ?
- zapewnijmy prawidłową wentylację pomieszczeń;
- stosujmy drzwi i okna z funkcją mikrowentylacji;
- nigdy nie zasłaniajmy kratek wentylacyjnych;
- z pomocą fachowców dokonujmy okresowych przeglądów instalacji kominowej, wentylacyjnej i urządzeń grzewczych;
- nie spalajmy niczego w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach;
- zainstalujmy czujniki czadu.