W ramach akcji "Dar serca dla powodzian" Druhowie z OSP działających na terenie gminy Głogów Małopolski zorganizowali zbiórkę i przekazanie darów ludziom, którzy ucierpieli w wyniku gwałtownych powodzi, które nawiedziły Podkarpacie w dniach 27-28 czerwca.
W wyniku gwałtownych powodzi, które przeszły nad częścią województwa podkarpackiego 2 tygodnie temu, wiele rodzin straciło dorobek swojego życia. Wobec takiej tragedii Druhowie z OSP działających na terenie gminy Głogów Młp. (m.in. OSP Hucisko, OSP Głogów Młp. OSP Wysoka Głogowska) wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej oraz Gminną Spółdzielnią Samopomoc Chłopska w Głogowie Młp. zorganizowali akcję "Dar serca dla powodzian". - Pomyśleliśmy, że z takich terenów, które nie ucierpiały w wyniku powodzi powinna po prostu popłynąć pomoc. Po raz kolejny nie zawiedliśmy się na licznej pomocy mieszkańców - mówi Adam Ozimek z OSP Hucisko - organizator akcji. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom i osobom, które przyczyniły się do tego dzieła - dodaje.

Dary dla powodzian
Dary dla powodzian od mieszkańców gminy Głogów Młp.


Na zbiórkę dla powodzian mieszkańcy mogli przekazywać następujące rzeczy:
- żywność z długim terminem ważności i wodę butelkowaną
- środki czystości i kosmetyki
- ubrania
- niezniszczone meble
- ręczniki, pościel, koce, poduszki i materace
- sprzęt AGD i RTV.

Dary dla powodzian
Dary dla powodzian od mieszkańców gminy Głogów Młp.

W akcję głogowskich strażaków zaangażowali się również Druhowie z OSP z miejscowości Świerklany w powiecie rybnickim, województwo śląskie - Zbiórka narodziła się przez media społecznościowe. Dowiedzieliśmy się, że jest prowadzona akcja zbiórki darów dla poszkodowanych w tym regionie. W akcję włączyło się dużo osób z gminy Świerklany. Nasi strażacy przynosili żywność i ubrania. Niestety z racji odległości nie mogliśmy przywieźć wszystkich zebranych przedmiotów - mówi nam Kacper Waisman z OSP Świerklany.
Druhowie ze Świerklan przyjechali dwoma busami wypełnionymi darami. Jeden z busów nieodpłatnie udostępniła lokalna firma.
Składamy podziękowania wszystkim darczyńcom, firmie ElektroInvest, która udostępniła nam busa z kierowcą oraz Wójtowi Gminy Świerklany, który zezwolił na nasz wyjazd - podkreśla w rozmowie z Rzeszow112.pl, Kacper Waisman.

Dary dla powodzian
Dary dla powodzian od mieszkańców gminy Głogów Młp.

Akcje transportu zgromadzonych darów pomogła przeprowadzić Państwowa Straż Pożarna z Rzeszowa, która użyczyła samochód kwatermistrzowski z przyczepą. Komenda Miejska PSP, nasi strażacy również wsparli powodzian różnymi rzeczami, wyposażeniem mieszkań - mówi bryg. Grzegorz Wójcicki, oficer prasowy PSP w Rzeszowie. Dzisiejszy transport został przekazany dla tych poszkodowanych mieszkańców z Błędowej Tyczyńskiej i Zabratówki, których budynki zostały już osuszone - dodaje.

Zobacz live z załadunku


Zobacz live z rozdawania darów