W minioną niedzielę woda doszczętnie zniszczyła stadion sportowy w Chmielniku. Teraz klub organizuje zbiórkę pieniędzy na jego odbudowę.
W niedzielę 18 lipca br. nad gminą Chmielnik przeszła nawałnica, która doprowadziła do powstania tzw. powodzi błyskawicznej. Zalane zostały budynki mieszkalne, pola uprawne, zerwane zostały mosty. Woda nie oszczędziła również naszego obiektu sportowego!

Boisko sportowe w miejscowości Chmielnik k. Rzeszowa zostało całkowicie zalane w efekcie czego uszkodzona została głównie płyta boiska oraz infrastruktura towarzysząca (ławki, trybuny, siatki), istnieje dużo prawdopodobieństwo, że drenaż stadionowy również nie jest drożny.

- Największym problemem jest jednak murawa, czyli serce całego obiektu sportowego, która została pokryta kilkunastocentymetrowym powodziowym mułem, gałęziami i innymi zanieczyszczeniami. Można by rzec, że tylko głupiec przejmowałby się jakimś mało istotnym boiskiem, skoro wokoło jest tyle tragedii ludzkich - czytamy w opisie zbiórki.

Jednak zaznaczyć należy, że każda niemalże wieś, miasteczko czy gmina oprócz zabytków czy miejsc istotnych ze względu na historię danej miejscowości ma również obiekty, które oprócz odbywających się tam wydarzeń sportowych są jednocześnie miejscem spotkań mieszkańców gminy, licznych wydarzeń kulturalnych czy obchodów gminnych uroczystości.

- Dla nas piłkarzy, działaczy czy też fanatyków piłki nożnej boisko to coś więcej niż tylko kawałek trawy z dwoma bramkami. To również jedna z wizytówek nie tylko miejscowości, ale i całej gminy. Za miesiąc rusza liga, nie ma gdzie przeprowadzać treningów, nie wiadomo jak rozwiązać i gdzie przygotować zajęcia dla grup młodzieżowych, nie ma też środków na natychmiastową i niezbędną naprawę murawy. Tym samym los klubu i wszystkich grup sportowych zrzeszonych przy klubie jest niestety na dziś bardzo zagrożony - dodaje klub.

Link do stron, gdzie można wpłacać pieniądze jest dostępny tutaj: Odbudowa stadionu KS Galicji Chmielnik