Około 2 km drogi ma przebudowany odcinek drogi gminnej, biegnącej z Woli Rafałowskiej do Albigowej. Inwestycja powstała dzięki wsparciu polskiego rządu.
Zadanie realizowane przez gminę Chmielnik to przebudowa drogi gminnej nr 108260R Wola Rafałowska - Michałki - Albigowa w miejscowości Wola Rafałowska. Dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 60% i przekracza 470 tys zł. Pozostałe środki stanowi wsparcie przyznane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość całej inwestycji to 784 609 zł.

- Wsparcie polskiego rządu to nie tylko spektakularne projekty jak Via Carpatia. To także niewielkie, ale bardzo ważne drogi gminne. O tym jak działa Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg doskonale widać na przykładzie właśnie takiej inwestycji. W ramach Funduszu środki trafiają blisko ludzi, do samorządów, poprawiając bezpieczeństwo użytkowników i komfort podróżowania drogami lokalnymi - mówiła wojewoda Ewa Leniart podczas otwarcia przebudowanego odcinka drogi.

Gospodarzem uroczystości był wójt Gminy Chmielnik Krzysztof Grad. W wydarzeniu uczestniczył także wójt Gminy Łańcut Jakub Czarnota oraz lokalni samorządowcy.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w naborze na 2021 r. do województwa podkarpackiego trafiło ponad 174 mln zł.

Więcej na temat #RFRD: PONAD 174 MLN ZŁ Z RZĄDOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU DRÓG