W dniach 11-12 czerwca w Głogowie Małopolskim trwała zakrojona akcja poszukiwawcza kierowcy, który uległ wypadkowi. Jego samochód dachował, a na domiar złego funkcjonariusze nie mogli odnaleźć ciała poszkodowanego.

Groźny wypadek i brak ciała kierowcy!

W piątek 14 czerwca bieżącego roku, ok. godziny 21.30, policja w Głogowie Małopolskim otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Dachowaniu uległ samochód marki Audi. Wypadek miał miejsce przy miejscowym stawie, przy ul. Fabrycznej.

Gdy funkcjonariusze dotarli do wraku pojazdu okazało się, że nie ma już w nim kierowcy. Na początku podejrzewano, że zbiegł on z miejsca zdarzenia. Policjanci postanowili jednak użyć psów tropiących:

„Pies tropiący podjął trop i doprowadził do pobliskiego stawu.” - Poinformowała rzeszow112 Anna Klee-Bylica z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Staw Sterczewski
Pinezką zaznaczony Staw Sterczewski, w którym prowadzono poszukiwania


Czy w Głogowie Małopolskim doszło do utonięcia młodego mężczyzny?

Biorąc pod uwagę gdzie prowadziły ślady policjanci podejrzewali, że mężczyzna, który uległ wypadkowi mógł wydostać się z auta i wpaść do pobliskiego stawu. Z tego względu o pomoc zostały poproszone służby ratownicze.

Poszukiwania rozpoczęto w sobotę (12 czerwca 2021 r.) o godzinie 8.30. Brało w nich udział:

  • 5 nurków z grupy ratunkowej,

  • 4 ratowników z OSP Głogów Małopolski,

  • 3 specjalistów z przemyskiej grupy wodno-nurkowej,

  • Jednostka ratowniczo-gaśnicza 2 Rzeszów,

  • Jednostka ratowniczo-gaśnicza 3 Rzeszów,

  • Jednostka ratowniczo-gaśnicza Przemyśl,

  • Patrol Policji.

Pracujące na miejscu służby były dodatkowo wyposażone w sonar, którym przeszukiwano staw. Ratownicy znajdujący się na łodzi wpuszczali urządzenie w toń wody i analizowali jej przestrzeń. W okolicy pomostu nurkowie osobiście szukali poszkodowanego. Przeszukano także brzeg zbiornika wodnego oraz otaczającą go roślinność. Ciała jednak nie odnaleziono. Poszukiwania zakończono o godzinie 13.51, powodem było otrzymane kolejne zgłoszenie w tej sprawie.

Finał poszukiwań-odnaleziono kierowcę

Poszukiwania zakończono ponieważ wpłynęła informacja, że kierowca został odnaleziony. Bowiem, około godziny 14 sam zgłosił się na komisariat. Audi, które uległo dachowaniu, kierował 28-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Młody mężczyzna zeznał, że pojazdem poruszał się sam i nie ma innych poszkodowanych w wypadku.

Na Komisariacie kierowca został poddany badaniu alkomatem. Wykazało ono u niego 0,5 promila alkoholu w organizmie. Aktualnie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.