Policjanci przypominają o konieczności zachowania ostrożności podczas kontaktów z osobami, które oferując różne towary, usługi czy świadczenia próbują wejść do naszego mieszkania lub domu. Niestety często są to osoby nieuczciwe, które będą próbowały nas oszukać lub okraść.
W czwartek 17 czerwca do policjantów z komisariatu w Głogowie Małopolskim zgłosił się starszy mężczyzna. Mieszkaniec poinformował funkcjonariuszy, że został okradziony przez nieznanego mężczyznę.

Oszustwo metodą "na urzędnika"

Około południa do jego domu przyszedł nieznany starszy mężczyzna. Przedstawił się jako urzędnik zbierający wnioski na świadczenia z Unii Europejskiej.

Pokrzywdzony, zainteresowany takim świadczeniem wpuścił go do domu. Podczas rozmowy, rzekomy urzędnik poinformował, że warunkiem uzyskania świadczenia jest wykazanie się własnymi środkami. Pokrzywdzony uwierzył mu i pokazał posiadane w domu oszczędności.

Następnie nieznajomy polecił odłożyć je na miejsce i wręczył pokrzywdzonemu dokumenty do podpisania. Najprawdopodobniej wtedy, korzystając z nieuwagi seniora zabrał jego pieniądze.

Po podpisaniu dokumentów wyszedł z domu. Dopiero po jego wyjściu pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony i zawiadomił funkcjonariuszy.

Nieznany sprawca zabrał starszemu panu wszystkie oszczędności. Ponieważ od zdarzenia upłynęło już kilka godzin, mimo natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy, złodzieja nie udało się zatrzymać.