W środę, 2 listopada br. ruszyła procedura wyboru firmy, która opracuje projekt rzeszowskiego aquaparku. Obiekt powstać ma na osiedlu Staromieście miedzy ul. Warszawska a ul. Wecla i będzie składał się z części krytej, z basenów zewnętrznych a także z dużego saunarium. Prezydent zapowiedział, że w tym kompleksie może powstać również kryte lodowisko.
- Dziś rozpoczynamy kolejny etap działań, przybliżających nas do realizacji chyba najbardziej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji - budowy rzeszowskiego aquaparku. Konsekwentnie, krok po kroku, zmierzamy do celu. W pierwszej kolejności wyznaczyliśmy najlepszą lokalizację dla takiej inwestycji - tereny na os. Staromieście, następnie przeprowadziliśmy scalanie gruntów. Przystąpiliśmy także do zmiany studium, która umożliwi na Staromieściu powstanie parku wodnego - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- Równolegle powołany przeze mnie zespół pracował nad określeniem tego jaki powinien być rzeszowski aqupark. Przeprowadzone zostały konsultacje rynkowe, na zlecenie miasta opracowane zostało także studium wykonalności. Na jego podstawie wybraliśmy wariant inwestycji, który chcemy realizować - to park wodny, który będzie składał się z części krytej, z basenów zewnętrznych a także z dużego saunarium. Dziś natomiast rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt rzeszowskiego aquaparku - poinformował prezydent Rzeszowa.

Rzeszów zdecydował się na wybór projektanta w drodze dialogu konkurencyjnego. - Jest to formuła stosowana w szczególnych przypadkach, przy tworzeniu projektów bardzo złożonych, innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie. A takim będzie rzeszowski aquapark - podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.

- Dzięki takiej formule mamy możliwość rozmów z potencjalnymi oferentami, poznania ich pomysłów, skorzystania z ich doświadczenia. Do dialogu mogą stanąć firmy nie tylko z Polski ale także z całej Europy. Wybierzemy trzy najlepsze z którymi będziemy rozmawiać o ich pomysłach na tę inwestycję, analizować propozycje. Zależy nam na tym, aby w Rzeszowie powstał obiekty nie tylko atrakcyjny, ale także np. energooszczędny, wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki oraz dochodowy - mówi wiceprezydent Urbanik.

- Procedura dialogu konkurencyjnego powinna zakończyć się latem przyszłego roku podpisaniem umowy z firmą, która przygotowuje dla Rzeszowa dokumentację budowy parku wodnego - informuje Urszula Zając, lider projektu, Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Pod budowę aquaparku Rzeszów ma przygotowane działki o powierzchni ok. 6 hektarów, znajdujące się pomiędzy ulicami Warszawską i Welca.
- To w zupełności wystarczy do realizacji naszych obecnych zamierzeń, czyli do budowy krytego parku wodnego wraz z zewnętrznymi basenami oraz saunarium. Ale prowadzimy działania zmierzające do powiększenia tego terenu, ponieważ chcielibyśmy w przyszłości rozszerzać funkcję tego kompleksu rekreacyjnego dodając do niego np. kryte lodowisko - mówi Konrad Fijołek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.