Nowa droga na rzeszowskim osiedlu Kotuli będzie miała około 400 metrów długości. Jej budowa potrwa 13 miesięcy. Koszt realizacji to 6 mln zł. Inwestycje zrealizuje firma Strabag.
Od wbicia symbolicznej łopaty rozpoczęła się dziś inwestycja drogowa o wartości 6 mln zł. Nowa droga połączy ul. Bł. Karoliny z ul. Dynowską i ul. Czudecką na osiedlu F. Kotuli. Będzie miała 6 metrów szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstaną także zatoki postojowe i oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Jej całkowita długość to 400 m.

połączenie Bł. Karoliny z Dynowską


Droga przebiegnie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 18 i bloków nr 25 i 27 przy ul. Bł. Karoliny i połączy się z ul. Dynowską.

W konferencji udział wzięli wiceprezydenci: Jolanta Kaźmierczak i Dariusz Urbanik oraz Andrzej Maciejko - dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, przedstawiciele zarządu Spółdzielni "Projektant" oraz przedstawiciele wykonawcy - firmy Strabag.

Deweloper partycypuje w budowie


Nowa ulica powstanie według projektu, który na własny koszt wykonała firma ADMA - deweloper budujący obok swoje bloki. Przekazał on miastu także część gruntu potrzebnego do budowy. Dzisiaj na placu budowy wbiliśmy symbolicznie pierwszą łopatę. Zgodnie z umową, firma Strabag musi zakończyć inwestycję najpóźniej do 18 listopada przyszłego roku. Całkowity koszt inwestycji to nieco ponad 6 mln zł. - mówił na konferencji prezydent Konrad Fijołek.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa


Osiedle im. Franciszka Kotuli jest jedną z najszybciej rozwijających się części Rzeszowa. Aktualnie mieszka tu już około 10 tysięcy osób.

Nowe budynki mieszkalne powstają obecnie głównie na południe od strony ul. bł. Karoliny. I właśnie w tym kierunku poprowadzi nowa jezdnia, która połączy tę ulicę z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej.

Dzięki niej poprawi się dojazd do nowych budynków, a także do Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie i planowanych w tym rejonie obiektów usługowych.

Miasto przygotowuje nowy plan zagospodarowania, a w nim...


Prezydent K. Fijołek zapowiedział, że miasto już w listopadzie ogłosi nowe dokumenty planistyczne dla osiedli Kotuli, Przybyszówka i Staroniwa. W planach mają być budowy łączników m.in. od ul. Potokowej i Ustrzyckiej. Poszerzony ma być również fragment ul. Pańskiej (od Iwonickiej do Dębickiej).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.