W miniony weekend doszło aż siedmiu wypadków z udziałem rolkarzy, rowerzystów i motocyklistów w powiecie rzeszowskim. Policjanci apelują o rozwagę na drogę.
W piątek 21 kwietnia około godziny 19:30, dyżurny miejski został powiadomiony o zdarzeniu na rzeszowskich Bulwarach. Na miejsce niezwłocznie skierował partol rzeszowskiej ekipy wypadkowej. Funkcjonariusze ustalili, że 27-latni cyklista, jadąc drogą dla rowerów, zderzył się czołowo z jadącą na rolkach kobietą, która poruszała się tą samą drogą, jednak w przeciwnym kierunku. W wyniku zderzenia 21-letnia mieszkanka Rzeszowa z poważnymi obrażeniami została przewieziona karetką do szpitala.

W sobotę 22 kwietnia o godziny 1:20, w Krasnem na DK 94, doszło do potrącenia rowerzysty. 37-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczność zdarzenia oraz ustalają pojazd jaki brał w nim udział.

Tego samego dnia po godzinie 10, w Rzeszowie na ul. Witosa, fiat kierowany przez 28-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego zderzył się z rowerzystą w chwili, gdy przejeżdżał on na oznakowanym przejeździe dla cyklistów. W wyniku zderzenia obrażeń doznał 63-letni kierujący rowerem.

Wieczorem, przed godziną 20, w Jasionce doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Nieustalony kierujący pojazdem wykonując manewr zmiany pasa ruchu z prawego na lewy, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z kierującym suzuki. W wyniku zderzenia pojazdów, ranny został motocyklista, który trafił do szpitala

Dzień później, w niedzielę 23 kwietnia, o godz. 15:40 w Świlczy, w kierunku Dębicy, 68-letni kierujący rowerem, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym motocyklem, który poruszał się w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia obaj kierujący zostali ranni.

Chwilę później w Stobiernej doszło do potrącenie pieszej. 10-latka idąca poboczem najprawdopodobniej wbiegła bezpośrednio pod nadjeżdżający motocykl marki Aprilla, kierowanym przez 30-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. W wyniku zdarzenia obrażeń doznała 10-latka.

Niemal w tym samym czasie w Rzeszowie na al. Armii Krajowej kierujący peugeotem, 22-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego najechał na tył motocykla yamaha. Jego 20-letni kierujący trafił do szpitala.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wszystkich zdarzeń. Apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.