Funkcjonariusze grupy SPEED szybko zwrócili uwagę na młodego kierowcę. Zaledwie 19-letni mężczyzna pędził prawie 230 km/h. Znacząco przekroczył limit dozwolonej prędkości, a tym samym stwarzał realne zagrożenie na drodze.

Młody pirat drogowy na złapany na A4


11 września br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, pełniąc służbę w ramach grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. Na wysokości miejscowości Gorliczyna (w powiecie przeworskim), na autostradzie A4, 19-latek kierujący bmw przekroczył dopuszczalną prędkość o 88 km/h. Policyjny wideorejestrator wskazał, że mieszkaniec powiatu jarosławskiego jechał z prędkością ponad 228 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 140 km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli, 19-latek tłumaczył policjantom, że "chciał sprawdzić, jak pójdzie auto kolegi". Funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem w wysokości 500 zł. Mężczyzna otrzymał też 10 punktów karnych. Ponadto podczas kontroli, ujawniono brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu - gaśnicy, za co kierowca został ukarany kolejnym mandatem w wysokości 100 zł.