Radny Miasta Rzeszowa, Mateusz Maciejczyk złożył interpelację w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, które znajdują się na ul. Podkarpackiej w stolicy naszego województwa.
Nowozaprzysiężony radny Miasta Rzeszowa z osiedla Baranówka, Mateusz Maciejczyk złożył dziś do prezydenta Konrada Fijołka interpelację w sprawie przeprowadzenia audytu i poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych zlokalizowanych na ul. Podkarpackiej.

- Wielu mieszkańców okolicy ul. Podkarpackiej zwracało się do mnie z prośbami o podjęcie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na przejściach dla pieszych na ul. Podkarpackiej. Osoby zgłaszające problem kilkukrotnie brały udział w niebezpiecznych zdarzeniach m.in. na przejściu dla pieszych zlokalizowanym w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Wetlińską, gdzie w ostatnich dniach doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystów - mówi nam radny Mateusz Maciejczyk.

Mateusz Maciejczyk
Interpelacja Mateusza Maciejczyka


Radny Mateusz Maciejczyk proponuje podjęcie przez władze miasta stosownych działań zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa w tym rejonie np. poprzez zastosowanie znanych w Polsce i na świecie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego tj. inteligentne oświetlenie, elastyczne słupki między pasami ruchu czy pasy wibracyjno-akustyczne.

- Miejsce to stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Rzeszowa, szczególnie tych mieszkających w okolicy ul. Podkarpackiej. Dlatego postanowiłem zająć się tym tematem - dodaje radny Maciejczyk.