- W podróżach po mieście przeważają odcinki krótkie. Warto zatem i można zamienić auto na transport taki jak hulajnoga, skuter elektryczny czy też rower. I do tego typu zmian zachęcaliśmy podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
W środę 22 września odbyła się, będąca podsumowaniem tygodnia zrównoważonej możliwości, konferencja prasowa Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa.

- To był na pewno najbardziej atrakcyjny z dotychczas organizowanych w Rzeszowie tygodni mobilności, obfitujący w rozmaite wydarzenia, z których niektóre wywołały sporo dyskusji. Mam tu na myśli np. czasowe zorganizowanie deptaka na ul. Jagiellońskiej. Ale to bardzo dobrze, że mieszkańcy dyskutują o możliwości powiększania strefy pieszej, o alternatywnych środkach transportu - mówił prezydent Fijołek.

Zdaniem władz miasta ideą zrównoważonej mobilności jest właśnie promowanie alternatywnych dla ruchu samochodowego form transportu.

- W podróżach miejskich przeważają odcinki krótkie - zatem warto jest zamienić auto na transport taki jak hulajnoga, skuter elektryczny czy też rower. I tego typu środki transportu chcemy także promować - dodał prezydent Konrad Fijołek.

Podczas środowej konferencji zaprezentowano ekologiczną stację solarna do ładowania hulajnóg, która została zamontowana na placu Wolności, przy przystanku autobusowym w rejonie galerii Center Park.

- W porozumieniu z prezydentem Rzeszowa zainstalowaliśmy pierwszą tego typu solarnie zasilaną stację do ładowania i parkowania hulajnóg. Taka stacja to rozwiązanie umożliwiające uporządkowanie parkowania hulajnóg, a także ukłon w stronę operatorów hulajnóg - tłumaczył Piotr Hołubowicz, prezes SEEDiA będącej pomysłodawcą urządzenia.

- Jak pokazują wykresy efektywności energetycznej, z którymi już się zapoznałem, stacja znakomicie spełnia swoje zadanie - dodał prezydent Fijołek.

~Mieszkaniec

23-09-2021 13:43 2 0

Już na tego wiecznie lansującego się gościa patrzeć nie mogę.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.