Okres 11 miesięcy będzie miała firma na wykonanie projektu rozbudowy ulicy Myśliwskiej w Rzeszowie. W zamierzeniach ma to być spora inwestycja.
To będzie kolejna inwestycja ułatwiająca mieszkańcom osiedla Pogwizdów Nowy w poruszaniu się w tamtejszej części Rzeszowa. Pod koniec sierpnia władze miejskiego ratusza ogłosiły przebudowę kłopotliwego skrzyżowania ulicy Myśliwskiej z Pogwizdowską.

- Na duży problem na skrzyżowaniu ulic Myśliwskiej i Pogwizdowskiej zwrócili mi uwagę mieszkańcy najmłodszego rzeszowskiego osiedla - Pogwizdowa Nowego. Skrzyżowanie tych ulic jest bardzo niebezpieczne, jest na nim aż sześć punktów kolizyjnych i wielu kierowców nie wie jak na nim się zachować - mówił Konrad Fijołek.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Będzie przebudowa skrzyżowania na osiedlu Pogwizdów Nowy

Kolejną część ulicy Myśliwskiej czeka rozbudowa


Z kolei w piątek 29 października Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na wykonanie projektu rozbudowy ulicy Myśliwskiej na odcinku od ul. Pogwizdowskiej do ul. Św. Huberta.

W dokumentacji na stronach ratusza czytamy, że wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektowanie m.in:
  • budowę brakującego chodnika przy ul. Myśliwskiej po południowej stronie drogi wraz z przebudową istniejących chodników w niezbędnym zakresie wraz z przejściami dla pieszych;

  • poszerzenie jezdni ul. Myśliwskiej do szerokości 7,0 m;

  • zaprojektowanie budowy dwóch zatok autobusowych;

  • przebudowę skrzyżowania z ul. Pogwizdowską;

  • przebudowę skrzyżowania z ul. Św. Huberta w niezbędnym zakresie;

  • przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem skrzyżowań;

  • budowę urządzeń ochrony środowiska, bezpieczeństwa ruchu;

  • wycinkę istniejącej zieleni w niezbędnym zakresie;

  • przebudowę zjazdów, skrzyżowań z istniejącymi drogami oraz przebudowie sieci kolidujących, wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych.

W trakcie realizacji zamówienia projektant będzie musiał wykonywać także wszelkie niezbędne czynności konieczne do realizacji właściwych robót.

Na tę inwestycję rzeszowski ratusz zamierza przeznaczyć 120 tys. zł, z kolei jej długość szacowana jest na okres 11 miesięcy. Władze miasta czekają na oferty do 2 grudnia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.