Straż Miejska w Rzeszowie ma drugie urządzenie rozruchowe do samochodów z rozładowanym akumulatorem. Otrzymała je bezpłatnie od producenta takiego sprzętu.
Na początku grudnia strażnicy kupili pierwsze urządzenie, które pozwala szybko uruchomić silnik, kiedy w samochodzie rozładuje się akumulator. Postanowili, że będą używać go nie tylko na własne potrzeby, ale także pomagając mieszkańcom Rzeszowa. Od tej pory byli wzywani na pomoc już kilkadziesiąt razy.

- Szczególnie w tak niskich temperaturach akumulator potrafi się szybko rozładować. W takiej sytuacji wystarczy do nas zadzwonić, a my na miejsce wysyłamy patrol z urządzeniem i uruchamiamy auto. W ciągu kilkunastu dni takich zgłoszeń mieliśmy już kilkadziesiąt - mówi Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Od czwartku strażnicy dysponują dwoma tego typu urządzeniami. Nowe, NOCO BOOST GBX75 przekazała do straży nieodpłatnie firma z Dębicy.

- Okazuje się, że amerykańska centrala producenta tych urządzeń dowiedziała się o naszej akcji z mediów. Na tej podstawie zdecydowali się ufundować nam drugie urządzenie. Bardzo dziękujemy, dzięki temu będziemy mogli skuteczniej pomagać kierowcom - mówi Marek Kruk.

O pomoc w rozruchu silnika można poprosić strażników dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 17 875 46 70.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.