Straż Miejska w Rzeszowie ma drugie urządzenie rozruchowe do samochodów z rozładowanym akumulatorem. Otrzymała je bezpłatnie od producenta takiego sprzętu.
Na początku grudnia strażnicy kupili pierwsze urządzenie, które pozwala szybko uruchomić silnik, kiedy w samochodzie rozładuje się akumulator. Postanowili, że będą używać go nie tylko na własne potrzeby, ale także pomagając mieszkańcom Rzeszowa. Od tej pory byli wzywani na pomoc już kilkadziesiąt razy.

- Szczególnie w tak niskich temperaturach akumulator potrafi się szybko rozładować. W takiej sytuacji wystarczy do nas zadzwonić, a my na miejsce wysyłamy patrol z urządzeniem i uruchamiamy auto. W ciągu kilkunastu dni takich zgłoszeń mieliśmy już kilkadziesiąt - mówi Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Od czwartku strażnicy dysponują dwoma tego typu urządzeniami. Nowe, NOCO BOOST GBX75 przekazała do straży nieodpłatnie firma z Dębicy.

- Okazuje się, że amerykańska centrala producenta tych urządzeń dowiedziała się o naszej akcji z mediów. Na tej podstawie zdecydowali się ufundować nam drugie urządzenie. Bardzo dziękujemy, dzięki temu będziemy mogli skuteczniej pomagać kierowcom - mówi Marek Kruk.

O pomoc w rozruchu silnika można poprosić strażników dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 17 875 46 70.