Rondo, które poprawi komunikację na rzeszowskim osiedlu Słocina, zostanie wybudowane u zbiegu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich.
Tę inwestycję prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej.

- Komunikacja na osiedlu Słocina wymaga poprawy. I ważnym elementem, który się do tego przyczyni, jest będzie budowa ronda u zbiegu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich. Wiosną rozpoczniemy projektowanie - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej tej inwestycji zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni. Firma, która zostanie w nim wybrana będzie miała za zadanie zaprojektowanie ronda oraz m.in. także rozbudowy odcinków ul. Paderewskiego i ul. Witolda, budowy dodatkowej jezdni łączącej ul. Paderewskiego z ul. Witolda.

Częścią tej inwestycji będzie także przebudowa i budowa nowych zatok autobusowych, chodników, ścieżek rowerowych, ścieżek pieszo-rowerowych, przejść dla pieszych, oświetlenia, dróg dojazdowych i wewnętrznych.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

~Mieszkaniec

21-03-2022 14:18 7 7

No super, będzie projekt. To już właściwie sukces można odtrąbić! Jeszcze tylko zdjęcie Prezydenta Fijołka z tamtej okolicy i ... można dokumentację odłożyć do szafy. Tylko pozostaje jeszcze pytanie, czy miejsce w szafach się znajdzie, bo tyle tych projektów powstaje, że się pogubiłem.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.