W siedzibie Związku Gmin „PKS” została podpisana umowa na dostarczenie przez firmę Busimport Pl Sp. z o.o. trzech nowoczesnych autobusów marki Isuzu. Nowoczesne pojazdy wyjadą na trasy już w ciągu kilku miesięcy.
Jak podkreślał Remigiusz Wzorek, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin "PKS", nowy zakup wzbogaci dotychczasową flotę i poprawi komfort podróżnych.

- Autobusy Międzygminnej Komunikacji Samochodowej dowożą tysiące podróżnych do zakładów pracy , szkół, przychodni, szpitali, urzędów oraz obiektów kulturalnych. Chcemy, aby nasi Pasażerowie podróżowali w nowoczesnych i ekologicznych, ale przede wszystkim bezpiecznych pojazdach. Autobusy Isuzu spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria - zauważa Przewodniczący.

Oprócz komfortu podróżnych, Zarząd Związku Gmin stawia także na rozwiązania ekologiczne.

- Jako Zarząd Związku Gmin zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest troska o nasze środowisko. Dlatego kupione autobusy spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro-6 - podkreśla Sławomir Porada, Zastępca Przewodniczącego ZG "PKS".

sławomir porada
fot. Kuba Kluz

Isuzu Novociti Life to prawie 8-metrowy autobus z 21 stałymi i 4 rozkładanymi miejscami siedzącymi. 34 podróżnych może zająć miejsca stojące. Jedno miejsce jest przeznaczone dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Wejścia do autobusów znajdują się w strefie niskiej podłogi.

Oprócz tego pojazdy są klimatyzowane. Niewielkie rozmiary pozwalają na efektywne wykorzystanie taboru na liniach o najmniejszej frekwencji, do małych miejscowości oraz w weekendy.

Autobusy będą dostarczone w barwach charakterystycznych dla pojazdów obsługujących połączenia pod szyldem MKS.

autobus
fot. Kuba Kluz

Firma Busimport Pl Sp.z o.o. została wyłoniona w ogłoszonym przez Zarząd Związku Gmin przetargu. Do przetargu stanął także AUTOSAN Sp. z o.o, jednak to oferta Busimport Pl Sp.z o.o. uzyskała najwięcej punktów. Wartość inwestycji to 2 807 352 zł. Zostanie ona sfinansowana ze środków własnych Związku.

- Cieszymy się, że możemy dostarczyć nowoczesne autobusy dla Związku Gmin. Isuzu Novociti Life ze względu na niewielki rozmiar, znakomicie sprawdzają się na liniach miejskich oraz podmiejskich - informuje Iwona Kowalczyk, Dyrektor Sprzedaży Busimport PL.

Oprócz podpisania umowy, Zarząd Związku Gmin poinformował również, że nie zamierza poprzestawać na dotychczasowych inwestycjach i nadal chciałby poprawiać standard autobusów oraz wdrażać nowoczesne rozwiązania informatyczne i biletowe.

Wkrótce nastąpi rozstrzygnięcie naboru z Rządowego Funduszu Polski Ład. W planach jest także pozyskanie dofinansowania przy okazji kolejnych naborów w ramach Funduszy Europejskich.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.