Dodatkowe 2 mld zł trafi w tym roku na modernizację dróg gminnych i powiatowych. "Szacuję, że ok. 120 mln zł z tej kwoty zostanie przeznaczonych dla samorządów w woj. podkarpackim" – powiedział w Rzeszowie wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Jak zaznaczył w poniedziałek podczas konferencji prasowej Weber, "Sejm przyjął zmiany w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg, a najważniejszą kwestią w tej ustawie są dodatkowe środki finansowe". - W 2022 roku 2 mld zł dodatkowo zostanie rozdysponowane - zauważył.

Chcemy, aby te środki - podkreślił wiceminister infrastruktury - "zostały przeznaczone na drogi gminne i powiatowe". Od września trafią na remonty dróg oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. - Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie poprzestaje na tym co już zostało zrobione - mówił Weber.

Uczestnicząca w konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekazała, że Podkarpacie na modernizację dróg samorządowych otrzymało w 2019 roku - 261 mln zł, 2020 - 160 mln zł, a w 2021 ponad 201 mln zł.

Natomiast w tym roku zostało wybranych 109 zadań inwestycyjnych za kwotę 201 mln zł. Kolejny nabór zostanie ogłoszony we wrześniu; w regionie do rozdysponowania będzie kolejne 120 mln zł.

Leniart przypomniała, że "w 2015 roku, w ostatnim roku rządów naszej dzisiejszej opozycji, woj. podkarpackie na 90 zadań otrzymało 57 mln zł".

- Gdyby nie było mechanizmu rządowego wsparcia dla dróg lokalnych, to potrzebowaliśmy kilkadziesiąt lat, żeby zmodernizować taką ilość dróg gminnych oraz powiatowych jaką dzisiaj dzięki programowi istniejącemu od 2019 roku udało się zrealizować - powiedziała Leniart. (PAP)

kyc/ ok/

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.