Ponad 900 sztuk podrabianej odzieży światowych marek ujawnili funkcjonariusze policji, pograniczników oraz KAS na miejskim targowisku w Rzeszowie.
Działania przeprowadzono w niedzielę 15 maja na targowisku miejskim przy ul. Gen. K. Dworaka w Rzeszowie. We wspólnie prowadzonych działaniach uczestniczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce i mundurowi Referatu Mobilnego Krajowej Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Celem działań było ujawnienie osób sprzedających podrobione artykuły znanych światowych marek. Wstępne rozpoznanie przeprowadzili funkcjonariusze SG, którzy wytypowali podejrzane punkty handlowe.

Funkcjonariusze ujawnili dwie osoby handlujące podrobiona odzieżą. Byli to 25-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego oraz 32-letnia obywatelka Bułgarii.

Na stanowiskach ujawniono buty, odzież oraz torebki i drobną galanterię w ilości 961 sztuk. Wyroby były oznaczone podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Wszystkie cechowały się niską jakością użytych do produkcji materiałów oraz niską jakością wykonania. Odpowiednio niska była również cena sprzedawanych artykułów.

Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar, a osoby nim handlujące przesłuchali, na razie w charakterze świadków. Funkcjonariusze skontaktowali się z przedstawicielami pokrzywdzonych producentów, od których przyjęli wnioski o ściganie oraz wszczęli postępowanie przygotowawcze.

Za obrót podrobionymi artykułami znanych światowych marek grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.