Policja wyjaśnia okoliczności napadu na jedną z aptek w centrum Rzeszowa. 21-latek zmuszał pracownika do oddania pieniędzy w warunkach recydywy.
W piątek 17 czerwca przed godziną 15, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie został powiadomiony o napadzie. Jak wynikało ze zgłoszenia, do apteki na ul. Żeromskiego wszedł młody mężczyzna, który po podejściu do okienka powiedział do farmaceuty, że jest to napad i zażądał od niego pieniędzy.

Widząca całe zdarzenie z sąsiedniego okienka pracownica, powiadomiła policję. Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie na miejsce skierował policyjny patrol.

Mundurowi w rejonie apteki zauważyli mężczyznę, odpowiadającemu rysopisowi podanemu przy zgłoszeniu. Został on zatrzymany.

Ustalono, że sprawcą jest 21-letni mieszkaniec Tarnowa, który dzień wcześniej wyszedł z zakładu karnego. Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu.

W sobotę został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów Dział ds. Wojskowych. 21-latek usłyszał zarzut zmuszenia do określonego zachowania.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu. Ponieważ to nie jego pierwsze podobne przestępstwo w ostatnim czasie, 21-latek odpowie przed sądem w warunkach recydywy.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.