Oficjalne obchody odbyły się w środę 27 lipca na Placu Farnym w Rzeszowie, w których uczestniczył m.in. gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.
Na uroczystości obecni byli także: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa Władysław Ortyl, parlamentarzyści i samorządowcy z Podkarpacia oraz mieszkańcy Rzeszowa.

konrad fijołek
fot. Kuba Kluz

- Ogromnie się cieszę, że po dwóch latach przerwy wreszcie - tym pięknym apelem - możemy spotkać się na uroczystościach wojewódzkich obchodów święta policji w przepięknym i bliskim mojemu sercu Rzeszowie. Chciałoby się powiedzieć, że możemy spotkać się wreszcie w normalnych warunkach, ale kiedy ciągle w naszych głowach i sercach jest świadomość tego co dzieje się tuż za granicą województwa podkarpackiego, tuż za granicą naszej Ojczyzny, na skutek brutalnej agresji Rosji na niepodległą Ukrainę, to trudno powiedzieć, że spotykamy się w normalnych okolicznościach - mówił gen. insp. Jarosław Szymczyk dziękując funkcjonariuszom za wykonywaną pracę.

Wyróżnieni funkcjonariusze odebrali z rąk przedstawiciela Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podkom. Krzysztofa Filipa odznaczenia związkowe. Wręczone zostały również odznaczenia Ligi Obrony Kraju.

wręczenie odznaczeń
fot. Kuba Kluz

- Dzisiaj - podczas tej uroczystości - podsumowujemy to, co wydarzyło się w minionym czasie. Wyciągamy z tego wnioski, planujemy przyszłość, ale przede wszystkim dziękujemy za tę służbę i za ten trud oraz częste narażanie życia przez funkcjonariuszy policji. Samorząd odpowiada za rozwój gospodarczy, odpowiada za edukację, odpowiada za ochronę zdrowia i rozwój społeczny, ale żeby to wszystko mogło być realizowane musi dziać się to w poczuciu realnego bezpieczeństwa - podkreślał marszałek Władysław Ortyl.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.