Mieszkańcy gminy Osiek Jasielski świętowali otwarcie domu ludowego w Załężu, na tę chwilę czekali 10 lat.
Sobota (20 maja) na trwałe zapisze się w historii Załęża. Tego dnia mieszkańcy mogli świętować otwarcie domu ludowego. Na tę chwilę czekali całą dekadę. Pierwsze przedsięwzięcia poczyniono w 2013 roku.

Uroczystość otwarcia została połączona z piknikiem rodzinnym z licznymi atrakcjami, aby mieszkańcy z całymi rodzinami mogli wspólnie świętować to wydarzenie. Nie lada gratką była wystawa lokalnych artystów mieszkańców Załęża: Antoniego Bolka i Kazimierza Dzika.

wystawa w Załężu

W uroczystości udział wzięli politycy, samorządowcy, mieszkańcy Gminy. Po powitaniu gości Barbara Brągiel przedstawiła historię powstania domu ludowego, a także jak przebiegały poszczególne etapy rozbudowy i modernizacji budynku. Następnie ksiądz proboszcz tutejszej parafii Marian Drozd dokonał aktu poświęcenia.

Andrzej Stachurski Wójt Gminy Osiek Jasielski w swoim przemówieniu zaznaczył, że realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dobrej współpracy Kazimierza Wygonika sołtysa wsi, Piotra Kurcza radnego oraz Rady Gminy, na czele z Przewodniczącym Piotrem Wojdaczem. Całość inwestycji opiewa na kwotę 1730.801,80 zł, z czego w latach 2019-2023 wydatkowano 1114.358,20 zł, w tym pozyskano środki w wysokości 500.000,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

występ dzieci w Załężu

Przy tej okazji Wójt Gminy złożył podziękowania: Alicji Zając Senator RP, Marii Kurowskiej Poseł RP, Bogdanowi Rzońcy na ręce Kamili Cholewiak-Kiczek, Wojciechowi Zającowi Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Adamowi Pawlusiowi Staroście Jasielskiemu za wszelką pomoc i zaangażowanie w rozwój Gminy Osiek Jasielski, a przede wszystkim podziękował Sołtysowi, Radnym, KGW, strażakom, artystom, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim, którzy pomagali przy przygotowaniach do tej uroczystości.

Uroczystość uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Kostki oraz młodzieży z Załęża wraz z kapelą Narvani.

Zapraszamy do obejrzenia do zdjęć:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.