5-letnia mieszkanka gminy Chłopice odwiedziła jarosławską policję wraz ze swoim tatą. Jak się okazało, jej wielkim marzeniem było poznanie tajników zawodu policjantki. Na szczęście kobiety pracujące w jarosławskiej Komendzie postanowiliby pomóc dziewczynce.

Odważna dziewczynka walcząca o swoje marzenia!


Do oficera dyżurnego przyszła dziewczynka z tatą i zapytała, czy może spotkać się z policjantką i z nią porozmawiać. Wiktoria na głowie miała założoną czapkę z napisem Policja, a w rękach trzymała dwa bukieciki polnych kwiatów. Na widok policjantek jej buzia rozpromieniła się. Od raz podeszła i wręczyła kwiatki funkcjonariuszkom.

Zainteresowanie policją przyszłej kadetki


Dziewczynka była bardzo zainteresowana pracą policjantek, miała możliwość zobaczyć z bliska, jak wygląda ich codzienna służba. Mł. asp. Agnieszka Stysiał spełniła marzenie 5-letniej Wiktorii - małej „policjantki”. Podczas zwiedzania komendy zajrzała między innymi do niebieskiego pokoju. Dowiedziała się do czego służy to pomieszczenie i kto może w nim przebywać. Same policjantki zauważyły, jak wiele radości to sprawiło dziewczynce:

-Wielką frajdę sprawiła jej możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu, w którym włączone zostały sygnały świetlno-dźwiękowe. Była bardzo dumna, że mogła usiąść za kierownicą policyjnego pojazdu, a jej „partnerem w służbie” był umundurowany policjant.

W rozmowie z policjantkami tata dziewczynki powiedział, że Wiktoria od grudnia ubiegłego roku nie rozstaje się z czapką, na której widnieje napis Policja, a jej wielkim marzeniem było spotkanie z policjantką i rozmową z nią. Za koniec dziewczynka otrzymała także prezent o czym wspominają same policjantki:

- Szczęście wymalowane na twarzy dziewczynki, dało nam wiele radości i satysfakcji, że mogłyśmy spełnić jej marzenie. Na zakończenie spotkania "mała policjantka” otrzymała od funkcjonariuszki upominek – pluszowego policyjnego misia, który będzie jej przypominał o bezpieczeństwie i miło spędzonych chwilach.