W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę całkowicie zniszczonego w wyniku pożaru mieszkania w Rzeszowie. Na ten cel trzeba zebrać co najmniej 50 tys. zł.
Przypomnijmy, w poniedziałek 30 sierpnia na osiedlu Nowe Miasto w Rzeszowie w jednym z bloków doszło do tragicznego pożaru mieszkania. Ewakuowano łącznie 24 osoby, z czego trzy trafiły do szpitala w wyniku zatrucia.

Akcja gaśnicza strażaków trwała łącznie około 2 godzin, a brało w niej udział aż 9 zastępów. Zdjęcia oraz filmy znajdziecie Państwo tutaj: Pożar mieszkania w Rzeszowie. Ewakuacja 24 osób [FOTO, VIDEO]

Ruszyła zbiórka na odbudowę zniszczonego mieszkania

Pożar, który wybuchł w mieszkaniu rodziny pani Małgorzaty strawił wszystko. Jako społeczność osiedla chcemy pomóc im jak najszybciej stanąć na nogi, by mogli wrócić do normalnego życia.

- Kochani, tą zbiórkę utworzyliśmy z wielką nadzieją, że w ramach sąsiedzkiej empatii i solidarności wspólnymi siłami, będziemy w stanie spełnić marzenie pani Małgosi i jej dzieci - powrót do swojego bezpiecznego mieszkania. Pracy jest bardzo dużo. Praktycznie trzeba wszystko postawić od zera. Instalacja (gazowa, wodna, elektryczna), grzejniki, wykończenie ścian, podłóg, kuchnia, łazienka, pokoje itp - piszą organizatorzy na stronie zbiórki.

Za zebrane środki zostaną zakupione materiały budowlane i wykończeniowe, a także wszystko co jest potrzebne, do użytku codziennego. Środki zostaną wypłacone bezpośrednio na rachunek bankowy pani Małgorzaty - BEZ POŚREDNIKÓW.

Oczywiście prócz niniejszej zbiórki prowadzimy inne działania, na rzecz pomocy rodzinie. Wszystkie informacje możecie Państwo zobaczyć na portalu Facebook na grupie "Społeczność Osiedla Nowe Miasto w Rzeszowie."

Oczywiście pani Małgorzata wie, że niniejsza zbiórka została utworzona i wyraziła na nią zgodę.

- Kwota wpisana w zbiórce nie jest wyliczona precyzyjnie, ponieważ nie da się na dziś wycenić kosztów naprawy. Każda Państwa zrzutka jest bardzo potrzebna, tym bardziej, że w tym zdarzeniu ucierpiały również mieszkania sąsiadów. Im również w miarę możliwości chcemy pomóc - dodają organizatorzy.

Kilka osób na bieżąco pracuje nad porządkowaniem mieszkania, pozyskuje środki, sponsorów, fundatorów i inne osoby o dobrym sercu, chcące pomóc.

Wielokrotnie pokazywaliśmy, jaką tworzymy zgraną społeczność. Jako zakładający zbiórkę wierzę, że wszyscy, którzy tę zbiórkę zobaczymy, również do tej ekipy należymy i będziemy wiedzieli, co trzeba dalej zrobić.

Link do zbiórki na wpłaty znajdziecie Państwo tutaj: Odbudowa mieszkania rodzinie