Już 20 listopada br. na hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ROSIR) odbędzie się Festiwal Działań Oddolnych ArtCity X City NGO. Rzeszowskie organizacje społeczne, aktywiści miejscy i każdy, komu bliskie jest działanie społeczne znajdzie tam swoje miejsce.
Na ten dzień planujemy się skrzyknąć z całą grupą ciekawych ludzi, którzy na co dzień w swoich małych społecznościach, chcąc kreować, dbać o nie i uatrakcyjniać - korzystając głównie ze swojego zapału i wrażliwości - angażują się społecznie. - Mówi Maciej Staszewski, organizator wydarzenia.

Chcemy oddać czas i przestrzeń dla nich, aby z jednej strony oddać im głos, aby mogli pokazać swoje działania, ale przede wszystkim chcemy przybliżyć wszystkim taki sposób myślenia o otaczającej nas rzeczywistości i zainspirować innych do aktywnego udziału w życiu społecznym. - dodaje Maciej Staszewski.

Poprzez prezentację na wydarzeniu osób i instytucji, które poświęcając swój czas na tworzenie wartościowych inicjatyw, gdzie będą mogli publicznie przybliżyć swoją działalność, a także wykorzystać przestrzeń hali aby udostępnić ją i podzielić na tematyczne strefy, w których już bezpośrednio będą obecni. - Również przy tej okazji, chcemy bezpośrednio zaangażować naszych gości do prowadzenia różnych zajęć dla uczestników festiwalu. - podkreśla Maciej Staszewski.

Zwieńczeniem całego wydarzenia ma być pokaz filmów dokumentalnych, przybliżający wartościowe inicjatywy z Polski i ze świata.

Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Miasto Rzeszów, przeznaczonych na realizację zadania publicznego pn. Prowadzenie działań rewitalizacyjnych należących do sfery społecznej procesu rewitalizacji w ramach realizacji "Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasto Rzeszów do roku 2023"

Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2021 na hali ROSIR przy ul. Pułaskiego 13 w Rzeszowie, w godzinach 10:00 - 21:00.

Wstęp bezpłatny.