W poniedziałek 24 sierpnia, wolontariusze Ruchu Polska 2050 odwiedzili mieszkańców Trzcinicy koło Jasła.
Przypomnijmy, Trzcinica to miejscowość, która najbardziej ucierpiała podczas lipcowej powodzi. Ludzie do tej pory nie mają tam zdatnej do picia wody. Dlatego też wolontariusze Ruchu przywieźli do Trzcinicy właśnie wodę jako życiodajny dar dla poszkodowanych.

wolontariusze Ruchu Polska 2050
wolontariusze Ruchu Polska 2050

Na parkingu przy OSP w Trzcinicy rozdano 1215 pięciolitrowych baniek wody niegazowanej, oraz kilkadziesiąt półtoralitrowych zgrzewek butelek wody gazowanej.
Chętnych i potrzebujących wsparcia było tak wielu, że wolontariusze pracowali w pocie czoła od przedpołudnia do późnych godzin wieczornych, rozwożąc wodę również do domów ludzi, którzy nie byli w stanie sami się po nią zgłosić.

wolontariusze Ruchu Polska 2050

Przedsięwzięcie było wielce logistyczne. Pomimo zmęczenia wolontariusze czuli się cudownie, widząc uśmiech na twarzach potrzebujących ludzi.

Anna Trojnacka koordynatorka akcji, zauważa, że to wszystko nie odbyłoby się gdyby nie wkład finansowy wolontariuszy z województwa podkarpackiego i małopolskiego, oraz wsparcie ludzi dobrej woli, którzy użyczyli swego transportu.