Już w najbliższy piątek w rzeszowskiej tawernie odbędzie się koncert charytatywny. Będzie on kolejną okazją do realnego wsparcia uchodźców z Ukrainy.
Już blisko trzy tygodnie trwa pomoc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainie. Jak dotąd w zdecydowanej mierze organizują ją samorządowcy, organizacje pozarządowe oraz zwykli obywatele.

Jedną z takich fundacji, która pomaga na terenie obydwóch państw każdego dnia jest fundacja Creative.pl. Jej przedstawiciel, Mateusz Ciszewski mówi, że pomoc ta polega w głównej mierze na dostarczaniu towarów niezbędnych na teren Ukrainy, wyżywieniu osób, które czekają na wejście do Polski oraz organizacji noclegów w hotelu "Zacisze", w którym otrzymują pomoc w postaci noclegu i wyżywienia, a następnie jadą oni dalej do zachodnich krajów Europy lub innych miast w Polsce.

Z kolei fundacja "Iustus" dzięki swojemu działaniu w tym obszarze otrzymała bezpośrednią rekomendację do wsparcia od Kancelarii Premiera RP. Dzięki temu jej przedstawiciele nie muszą stać w kolejkach na granicy i mogą docierać z pomocą dla uchodźców o wiele szybciej niż inne organizacje pozarządowe.

Przedstawiciele tych dwóch fundacji podkreślają, że gdyby nie pomoc innych organizacji oraz firm, takie działania byłyby nierealne.

Kolejną okazją do wsparcia uchodźców z Ukrainy będzie koncert charytatywny w rzeszowskiej "Tawernie" organizowany w piątek 18 marca o godz. 19:00. Zagra na nim Krzysztof Delikat.

- Witaj, Żeglarzu! Zasiądź w naszej Tawernie i napij się rumu. Jeśliś zziębnięty, napij się grzańca. Pokołysz kuflem piwa w rytm Szanty, napij się z nami grogu i zapomnij na chwilę o wszystkim... - tak czytamy na stronie mediów społecznościowych tawerny, która jest współorganizatorem nadchodzącego koncertu. W jego trakcie będą również zbierane pieniądze na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Na fanpage'u fundacji "Creative.pl" może śledzić Państwo codzienne działania na rzecz uchodźców z Ukrainy: Bo jak nie my to kto/ Fundacja Creative.pl oraz Fundacja Iustus

plakat zbiórki
Plakat zbiorki