Z okazji XX-lecia istnienia, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna przyznała nagrody specjalne osobom, które całe swoje serce oddają turystyce na Podkarpaciu. Marcin Piotrowski znalazł się wśród 16 osób nagrodzonych sercem turystyki, między innymi za promocję Podkarpacia na festiwalu Folkowisko.

Historia Folkowiska


Festiwal odbywa się w niewielkiej wsi Gorajec na pograniczu polsko-ukraińskim. Domem dla Folkowiska jest prowadzony przez rodzinę Piotrowskich i ich licznych przyjaciół Chutor Gorajec - magiczne miejsce, pełne pomysłów i rodzinnego ciepła. Głównym organizatorem festiwalu jest grupa zapaleńców skupiona w Stowarzyszeniu Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko.

Marcin Piotrowski z nagrodą za promocję Podkarpacia


Celem festiwalu jest połączenie tradycji z nowoczesnością oraz próba nadania kulturze ludowej nowej formy. Kolejny aspekt wydarzenia to promocja polskiej wsi oraz województwa podkarpackiego. Podczas festiwalu ważne jest aktywne poszukiwanie wiedzy, czynny udział gości w imprezie np. podczas różnorodnych warsztatów, koncertów, rajdów oraz grze wiejskiej.

Podkarpackie zasługuje na rozgłos


Marcin Piotrowski niejednokrotnie udowadniał, że region Podkarpacia to obszar rozwijający się w wielu dziedzinach, a wszelakie stereotypy dotyczące tego województwa równie często zostają przez Piotrowskiego obalane:

- Od kilkunastu lat mieszkam na Podkarpaciu, cieszę się, że mam możliwość czerpania z tego pięknego województwa i nie mam oporów przed tym, aby pokazywać jego zalety całej Polsce, a nawet i światu. Uważam, że należy dążyć do tego, aby zaprzestać postrzegania Podkarpacia wyłącznie w kategorii polityki, zaściankowości czy zakorzenienia w pewnych ramach. Podkarpacie to piękny region, który zamieszkują kreatywni, inspirujący i ciekawi ludzie, o czym można się przekonać m.in. w lipcu na festiwalu Folkowisko - mówi Piotrowski.


~Tomek

04-11-2022 22:46 2 1

Wyróżnienie dla właściwej osoby. Gratulacje Marcin!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.