Ponad 7 mln zł kosztować będzie budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, które powstanie przy ul. Sucharskiego. Miasto Rzeszów wybrało już wykonawcę tej inwestycji.
- Dzięki tej inwestycji Rzeszów dołączy do grona samorządów, które poprawią jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Nasz ośrodek, który wybudujemy będzie fantastycznym miejscem, zupełnie nową jakością opieki - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne powstanie przy ul. Sucharskiego, na działce znajdującej się w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Przetarg na realizację tej inwestycji został już rozstrzygnięty. Centrum wybuduje firma Texom z Krakowa. Koszt tego zadania to nieco ponad 7,3 mln zł.

Nowy budynek będzie jednokondygnacyjny. Jego powierzchnia całkowita to prawie 800 m kw. Obiekt został tak zaprojektowany, że istnieje możliwość dobudowy w przyszłości dodatkowej kondygnacji. W części mieszkalnej zaprojektowano cztery pokoje z łazienkami dla osób niepełnosprawnych oraz pokoje dla personelu.

W części dziennej Centrum znajdować się będą pokoje zajęć, hol jadalniany, kuchnia z zapleczem, szatnia i toalety. Na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Budynek Centrum otoczony będzie ogrodem sensorycznym pełniącym funkcje terapeutyczną i rehabilitacyjną.

- Będzie to pierwsza placówka takiego typu w Rzeszowie, w której świadczone będą usługi zarówno w formie dziennej jak i całodobowej. Centrum obejmie wsparciem 20 dorosłych osób posiadających znaczny i umiarkowany stopień niepełnosprawności. Z usług w ramach pobytu dziennego będzie mogło skorzystać 16 mieszkańców Rzeszowa, a z możliwości opieki całodobowej 4 mieszkańców - mówi Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

- Centrum będzie świadczyło usługi zdrowotne, pielęgnacyjne, korzystający z niego będą mogli rozwijać sprawność ruchową, kompetencje poznawcze i społeczne - dodaje dyrektorka MOPS.

Rzeszowskie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne będzie gotowe pod koniec przyszłego roku. Inwestycja została dofinansowana kwotą 3 mln zł z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

~jestem za

04-11-2022 22:00 2 1

Bardzo dobrze! Potrzeba takich miejsc!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.