- W nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA powstanie tymczasowy szpital dla pacjentów chorych na Covid-19 - tak mówiła na konferencji prasowej wojewoda Ewa Leniart.
Już od jakiegoś czasu spekulowało się, gdzie na Podkarpaciu powstanie szpital polowy przeznaczony specjalnie dla pacjentów chorych na Covid-19. Więcej o tej sprawie pisaliśmy wczoraj: Kiedy i gdzie na Podkarpaciu powstanie szpital polowy ?

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia ogłosiło taką decyzję jeśli chodzi o Podkarpacie.

- W nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA powstanie tymczasowy szpital dla pacjentów chorych na Covid-19 - ogłosiła dzisiaj wojewoda Ewa Leniart.

W nowo wybudowanym skrzydle szpitala ma zostać utworzona baza 160 łóżek, w tym 40 z respiratorami.

- Prace są ustalone według hierarchii działań. Mam zatem nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli osiągnąć zamierzony cel. Ponawiam także apel do lekarzy i pielęgniarek o zgłaszanie się do pracy w tym obiekcie - dodawała wojewoda.

W szpitalu zostanie zlokalizowane dodatkowo 20 łóżek covidowych na innych oddziałach, w tym jedno respiratorowe. Łóżka te w pierwszej kolejności będą wykorzystywane dla pacjentów, którzy są już w szpitalu.

- Prace zostały już rozpoczęte w nowo wybudowanym budynku, przede wszystkim jeśli chodzi o zgromadzenie sprzętu. Mamy na to 30 dni - mówił Zbigniew Widomski, szef szpitala MSWiA.