W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie. - Powstanie nowa część szkoły oraz hala sportowa. Pieniądze na to zadanie zapisałem w projekcie budżetu na rok 2022 - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
- Szkoła Podstawowa nr 13 na osiedlu Staromieście wymaga rozbudowy i unowocześnienia. Rozmawiałem o tym z mieszkańcami osiedla w trakcie trwania kampanii wyborczej. Zapewniłem wtedy, że rozbudowa obiektu, budowa nowoczesnej hali sportowej będzie jednym z priorytetów mojej polityki. Dlatego też w projekcie przyszłorocznego budżetu, na mój wniosek, znalazły się pieniądze, które pozwolą na rozpoczęcie inwestycji - informuje prezydent Fijołek.

Rozbudowa szkoły obejmie trzy elementy


Dokumentacja przebudowy i rozbudowy szkoły jest gotowa. Opracowana została przez firmę ARP Manecki z Krakowa. 25 października zostało wydane pozwolenie na budowę. Inwestycja będzie składała się z trzech elementów.

Pierwszy z nich to przebudowa istniejącego budynku szkolnego, która będzie polegać m.in. na zmianie układu wewnętrznego części pomieszczeń zaplecza kuchni na kondygnacji -1 i wprowadzeniu dodatkowego, zadaszonego, zewnętrznego wejścia technicznego na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Drugi z elementów to budowa nowej, trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z istniejącym budynkiem. Na kondygnacji 0 zaprojektowano świetlicę szkolną, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne, pracownię fizyko - chemiczną.

wizualizacja SP nr 13


Na kondygnacji -1 znajdzie się szatnia dla około 310 uczniów. Dla nowoprojektowanej części przewidziano kotłownię gazową oraz niezbędne pomieszczenia gospodarcze. Pozostałą część tej kondygnacji zajmie m.in. kuchnia, która będzie obsługiwać stołówkę szkolną i przedszkole oraz duża jadalnia.

Na kondygnacji + 1 części szkolno-przedszkolnej zlokalizowano pomieszczenia przedszkola. Oddziałów przedszkolnych będzie pięć (każdy dla 25 dzieci). Z sal przedszkolnych będzie bezpośredni dostęp do sanitariatów. Na tej kondygnacji będą m.in. także dwie sale z pomieszczeniem magazynowym na leżaczki oraz szatnie dla dzieci.

W planach budowa także nowoczesnej hali sportowej


Trzecim elementem inwestycji będzie budowa hali sportowej wraz z zapleczem. Hala będzie spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

W budynku znajdować się będą także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.

Rozbudowa szkoły potrwa dwa lata. Jeśli rzeszowscy radni przyjmą projekt budżetu w zaproponowanym przez prezydenta Konrada Fijołka kształcie, przetarg na wybór firmy, która inwestycję na rzeszowskim Staromieściu wykona, zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale 2022 roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.