Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Agnieszka Itner, działaczka Lewica Razem, Strajku Kobiet oraz Rzeszowskiej Manify ma dziś ogłosić, czy poprze Konrada Fijołka jako wspólnego kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa.
Konferencja prasowa, na której wystąpią Agnieszka Itner i Konrad Fiołek ma odbyć się 19 marca (piątek) o godzinie 14.00 pod rzeszowskim Ratuszem. Z naszych informacji wynika, że Agnieszka Itner zrezygnuje z kandydowania w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa. Zaś Konrad Fijołek ogłosi, w jakiej roli widziałby Agnieszkę Itner.

Dlaczego chce zrezygnować?

Agnieszka itner urodziła się, wychowała i mieszka w Rzeszowie. Osoby, które ją znają, są przekonane, że odnalazłaby się w roli prezydentki Rzeszowa. - Urodziła się w Rzeszowie, mieszka tutaj, wie, czego potrzebują mieszkańcy. Byłaby świetną prezydentką - mówił wczoraj Kacper Kowalski, z Młodych Razem na Podkarpaciu, w programie "z młodymi o polityce" , emitowanym na profilu facebook portalu rzeszow112.pl.

Itner ma zrezygnować z kandydowania z uwagi na to, że - nie chce, aby głosy mieszkańców rozłożyły się na dwóch prawdziwie rzeszowskich, demokratycznych kandydatów.

Kandydatura wielu pozytywnych opinii

Portal rzeszow112.pl jako pierwszy poinformował o zamiarze kandydowania przez Agnieszkę Itner na urząd prezydenta Rzeszowa. Pod naszym tekstem na ten temat: Agnieszka Itner będzie kandydować na prezydentkę Rzeszowa?, znajdujemy wiele pozytywnych reakcji internautów.

Przypominamy kilka z nich. - Kocham Partię Razem! Chciałbym, aby taka prezydentka rządziła naszym miastem! Prawdziwie prospołeczna! - pisał internauta Kuba2137. - Spoko babka i najważniejsze, że spoza układu. Może jako prezydent trochę by odświeżyła to miasto pod różnymi względami. - napisał Artur. - Miałam okazję ją poznać Agnieszkę, to pomocną, mądra i kompetentna osoba. - Czytamy w komentarzach.

Fijołek ma zadanie dla Itner?

Agnieszka Itner swoje poparcie ma przekazać wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Rzeszowa, Konradowi Fijołkowi, który w miniony poniedziałek został ogłoszony wspólnym kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa. Konrad Fijołek ma ogłosić, w jakiej roli widziałby Agnieszkę Itner. Z naszych informacji wynika, że w jego drużynie ma być pełnomocniczką ds. równego traktowania.

Konferencję prasową obydwojga polityków nadamy na żywo na naszych profilach na youtube i facebooku