8,9 mln zł kosztować będzie przebudowa rzeszowskich zatoczek autobusowych oraz wymiana wiat. Inwestycja jest finansowana z pieniędzy Unii Europejskiej oraz budżetu miasta Rzeszowa.
W Rzeszowie trwa przebudowa zatok przystankowych oraz wymiana wiat. Rozstrzygnięty został przetarg na trzeci etap tej inwestycji. Zainteresowane realizacją tego przedsięwzięcia były cztery firmy. Ich oferty wahały się od 8,9 do nieco ponad 10,8 mln zł.

- Po analizie wybrana została oferta firmy z Przeworska, która za 8,9 mln zł zadanie wykona. Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj co oznacza, że zwycięzca przetargu najpierw będzie musiał opracować dokumentację projektową a następnie ją wykonać. Będzie miał na to 18 miesięcy od daty podpisania umowy. Podpisanie odbyć się ma kwietniu - mówi Artur Gernand z biura prasowego UM Rzeszowa.

W ramach tej inwestycji, współfinansowanej z pieniędzy Unii Europejskiej, przebudowanych zostanie 57 zatok autobusowych – m.in. wymienione zostaną krawężniki oraz nawierzchnia - na trwałą, betonową. Zakupionych i zamontowanych zostanie 55 wiat przystankowych.

Nowe zatoki zostaną wybudowane m.in. przy ul. Kilara, Kopisto, Lubelskiej, Lwowskiej, Ofiar Katynia, Warszawskiej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpackiej, Rejtana i Krakowskiej.