Od piątku 10 września do 8 października będzie trwało głosowanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Do podziału jest łącznie 8,2 mln zł.
W przyszłym na wydatki w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego ratusz chce przeznaczyć kwotę w wysokości 8,2 mln zł. W ramach tego projektu zostało zgłoszonych łącznie 99 zadań.

Zadania podzielone na trzy kategorie

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku zadania w RBO zostały podzielone na trzy kategorie. Pierwsza z nich dotyczy budowy, modernizacji lub remontu typowo miejskiej infrastruktury. Znalazło się na niej łącznie 16 pozycji.

Są tam m.in. remont ul. Pogwizdowskiej poprzez wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej w miejscach najbardziej zniszczonych - 1 mln zł; Doposażenie rzeszowskich przedszkoli w urządzenia rekreacyjne na place zabaw - 1 mln zł czy budowa wybiegu dla psów wraz urządzeniami do zabaw w Parku Jedności z Macierzą - 100 tys. zł.

Druga kategoria dotyczy zaś inwestycji na infrastrukturę osiedlową. Zgłoszonych zostało tutaj 36 zadań do realizacji. Są tam m.in. Modernizacja placu zabaw przy budynku Szkoły Podstawowej nr 1 - 200 tys. zł; Remont parkingu miejskiego przy ul. Broniewskiego - 200 tys. zł czy budowa psiego wybiegu wzdłuż ulicy Kolbego - 200 tys. zł.

Z kolei trzecia kategoria dotyczy realizacji projektów o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Znalazło się tu najwięcej zadań, bo aż 47. Są tu takie projekty jak m.in. zawody trójboju - 50 tys. zł; Rzeszów dla rodziny! Rzeszów dla in vitro - 50 tys. zł czy Rzeszowskie Rajdy Rowerowe - 50 tys. zł.

Pełną listę zgłoszonych zadań znajdziecie Państwo tutaj: LISTA PROJEKTÓW DOPUSZCZONYCH DO GŁOSOWANIA W RAMACH RZESZOWSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA 2022 ROK

Szczegóły głosowania w Rzeszowskim Budżcie Obywatelskim 2022

Z kolei głosowanie nad zgłoszonymi projektami rozpocznie się w piątek 10 września, a zakończy się 8 października. Z kolei jego wyniki poznamy 14 i 15 października.

Głosowanie przeprowadza się w formie:
  • 1. elektronicznej – za pośrednictwem elektronicznej karty do głosowania, zamieszczonej na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl

  • 2. papierowej - za pośrednictwem karty go głosowania, możliwej do pobrania z BIP-u bądź w punkcie do głosowania, wrzuconej osobiście do urny w punkcie do głosowania, po weryfikacji tożsamości osoby głosującej, przeprowadzonej przez pracownika Urzędu Miasta Rzeszowa, na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Liczba i lokalizacja punktów do głosowania w formie papierowej, elektronicznej, a także terminy, w których będą czynne.

Głosować w formie papierowej będzie można w pięciu punktach:
  • Kancelaria Ogólna Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1;

  • Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Galerii Handlowej „NOWY ŚWIAT”, ul. Krakowska 20;

  • Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Kulturalno-Handlowym MILLENIUM HALL, ul. Kopisto 1;

  • Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Handlowym PLAZA Rzeszów, Al. Rejtana 65;

  • Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Galerii RZESZÓW, Al. Piłsudskiego 44.

Z kolei dwa punkty do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r., w których można głosować w formie papierowej. We wskazanych punktach można uzyskać również wsparcie w głosowaniu w formie elektronicznej. Punkty będą czynne w godzinach pracy urzędu:
  • Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Kopernika 15;

  • Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Okrzei 1.

Osoba uprawniona do udziału w konsultacjach może oddać głos na jedno zadanie w każdej z trzech Kategorii.