Liga Rzeszowskich Szkół Średnich to organizacja zrzeszającą szkoły ponadpodstawowe na terenie Rzeszowa. Głównym celem LRSŚ jest pogłębianie integracji między samorządami szkolnymi na terenie naszego miasta oraz prowadzenie działności kulturalno-oświatowej skierowanej do uczniów rzeszowskich placówek edukacyjnych.
Liga Rzeszowskich Szkół Średnich uzyskało status Stowarzyszenia oraz zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dzięki temu, że LRSŚ posiada osobowość prawną, w przeciwieństwie do samorządów szkolnych, które są jedynie jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej, może zawierać pełnoprawne umowy cywilne z różnymi lokalami gastronomicznymi oraz obiektami kulturalnymi. LRSŚ pełni funkcję pewnego rodzaju forum do dyskusji o potrzebach rzeszowskich uczniów oraz stanowi platformę do współpracy dla samorządów szkolnych, organizacji młodzieżowych oraz miejskich aktywistów.

Jeśli chodzi o realne działania, które LRSŚ planuje podjąć w najbliższej przyszłości, należy wymienić:

  • zapewnienie zniżek do lokali gastronomicznych, kin oraz muzeów dla uczniów rzeszowskich szkół ponadpodstawowych

  • zorganizowanie międzyszkolnych wydarzeń kulturalnych oraz turniejów sportowych

  • nawiązanie współpracy z szkołami wyższymi na terenie naszego miasta oraz przeprowadzenie specjalnych warsztatów, które miałyby ułatwić wybór przyszłego kierunku studiów rzeszowskim uczniom

  • zorganizowanie serii webinarów online że znanymi ludźmi za świata polityki, kultury oraz nauki

  • promowanie różnego rodzaju inicjatyw skierowanych dla uczniów szkół ponadpodstawowych, jak na przykład Gap Year, czy Studia na Horyzoncie


W związku z sytuacją pandemiczna pole do działania dla LRSŚ było w ostatnich miesiącach mocno ograniczone. Realizacja wielu ambitnych zamierzeń została na pewną chwilę wstrzymana, lecz po powrocie do stacjonarnego trybu nauczanie oraz wyborze nowych samorządów szkolnych we wrześniu projekt znów ruszy do przodu z pełną parą.

- Liczymy na to, że uda nam się realnie poprawić współpracę między samorządami szkolnymi na terenie naszego miasta oraz zapewnić rzeszowskim uczniom całą gamę nowych możliwości - mówią organizatorzy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.