Ośmioro licealistów z rzeszowskich szkół realizuje kampanię, BadaMY w ramach Zwolnionych z Teorii. Celem tej akcji jest popularyzacja badań profilaktycznych.
- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest profilaktyka. Jednak z wielu badań wynika, że młode osoby bardzo często o niej zapominają, dlatego na naszych mediach społecznościowych przypominamy i wskazujemy jakie badania należy wykonywać - mówi Bartosz Łapkowski lider projektu.

W ramach akcji od 3.02 prowadzone są media społecznościowe takie jak Instagram, Facebook, na których zamieszczane są grafiki informacyjne oraz YouTube, Spotify i TikTok, gdzie dodawane są filmiki promujące badania oraz rozmowy ze specjalistami. W ramach akcji wyświetlana jest animacja zachęcająca do badań profilaktycznych w autobusach rzeszowskiej komunikacji miejskiej oraz na nośnikach citylight firmy M3 Rekalma.

- Niedługo również rozpoczniemy wywieszanie plakatów i kolportaż ulotek, które będę przygotowane pod względem merytorycznym, ale i sfinansowane przez firmę Alab laboratoria, która jest naszym patronem - podkreśla lider zespołu.

Patronami projektu są dodatkowo Centrum Medyczne Medyk, Prezydent Miasta Rzeszowa i Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego.

- Cała kampania zakończy się pod koniec maja. Nie usuwamy jednak naszych mediów, a tym bardziej grafik, dlatego wiedza, którą przekazujemy, pozostanie dostępna również po zakończeniu projektu - mówi Aleksandra Hałoń, członkini zespołu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.