Siatkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego mają szansę na obronę złotego medalu Akademickich Mistrzostw Polski z zeszłego roku. Wczoraj wywalczyli oni awans do finału.
W dniach 22-25.05.2021 w obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego został rozegrany Finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce. Reprezentanci Uniwersytetu Rzeszowskiego bronili wywalczonego w ubiegłym roku podwójnego tytułu mistrzowskiego. Po ciężkim pojedynku w turnieju półfinałowym w Lublinie (9-12.5.2021) wywalczyli 3 .miejsce, które dało im awans do Finału, który potwierdził tym samym ich przynależność do krajowej czołówki.

Niestety aktualna forma (przerwa w treningach w związku pandemią COVID-19) nie pozwoliła na zbyt wiele. W finałowych rozgrywkach grupowych przegrali swoje mecze 0:2 z Politechniką Warszawską, 0:2 z Politechniką Poznańską oraz 0:2 oraz AWF Poznań tylko momentami podejmując wyrównaną walkę. Drużna Uniwersytetu Rzeszowskiego nie poddała się jednak i walcząc do końca pokonała Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu 2:1 zdobywając 3 miejsce i brązowy medal w typach uczelni Uniwersytety.

Poziom rozgrywek w tegorocznej edycji był bardzo wysoki, ponieważ wystąpiło w nich wielu zawodników spotykanych na parkietach PlusLigi, 1 Tauron Ligi jak i kilka bardzo mocnych Uniwersyteckich drużyn 2 ligowych. Na bardzo wysokim poziomie sportowym stał Finał AMP 2021, w którym WSZiA w Opolu pokonała po emocjonującym meczu 3:2 AGH w Krakowie.

Skład reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego w piłce siatkowej 2021: Marcin Rola - kapitan; Tomasz Błądziński; Piotr Świeczka; Radosław Kij; Anatol Lejko; Karol Rzegocki; Kamil Zarewicz; Damian Bykowski; Piotr Pękala; Krystian Bernat; Paweł Kasperkowicz; Sebastian Dymowski; Adrian Turek; Dawid Woźniak

Trener: Wojciech Bajorek

Klasyfikacja Generalna:

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu

1. Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie
2. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

W klasyfikacji Uniwersytetów siatkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobyli 3 miejsce w Polsce oraz brązowe medale

Klasyfikacja Uniwersytetów:

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

1. Uniwersytet Gdański
2. Uniwersytet Rzeszowski
3. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Więcej na temat wydarzeń sportowych z Rzeszowa oraz regionu pisaliśmy tutaj: Sport

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.