Chociaż Dominika Kulaga jest studentką dopiero drugiego roku to już zdobyła dwa złote medale w Akademickich Mistrzostwach Polski! W tym roku zawody odbywały się w Lublinie.

Konkurencja z całej Polski i Rzeszowianka na podium!


Dominika Kulaga obecnie jest studentką 2 roku psychologii na Collegium Humanum (Filia w Rzeszowie). Na co dzień nasza mistrzyni trenuje w klubie UKP GRYF DĘBICA. Jej trenerem jest Kacper Fara

W tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbywały się w dniach 11-12 czerwca na pływalni Aqua Lublin brało udział wielu reprezentantów z całego kraju. Było ponad 500 zawodników z 53 uczelni. Nikomu jednak nie udało się pokonać rzeszowianki, która obroniła swój zeszłoroczny tytuł.

W jakim stylu zwyciężyła rzeszowianka?


Podczas mistrzostw Dominika Kulaga musiała zwyciężyć w dwóch etapach. Pierwszy z nich to był dystans 50 m stylem grzbietowym. Studentka z Rzeszowa zwyciężyła tę konkurencję i jednocześnie ustanowiła swój nowy rekord życiowy!

Niespełna 2 godziny później stanęła do walki na dystansie 100m, również stylem grzbietowym. Po zaciętej walce do ostatnich metrów sięgnęła po drugi złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski.

Ranking uczelni na Pływackich Akademickich Mistrzostwach Polski


Niestety Dominika Kulaga była jedyną reprezentantką swojej uczelni, Collegium Humanum. Z tego względu jako placówka akademicka uplasowała się ona dopiero 3 miejsce wśród uczelni niepublicznych i 6 miejscu w rankingu uczelni OPEN na startujące 53 uczelnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.