Władze ratusza spróbują po raz kolejny wyłonić wykonawcę, który zaprojektuje modernizację III LO w Rzeszowie. Do dwóch poprzednich nikt się nie zgłosił.
Przypomnijmy, pierwszy przetarg na opracowanie modernizacji budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie władze miast ogłosiły z końcem marca. Jednak po zaledwie dwóch tygodniach trzeba było umorzyć przetarg, ponieważ swojej oferty nie zgłosił żadna firma.

Nic nie dało także postępowanie z wolnej ręki

Wobec takiego rozwoju spraw Urząd Miasta Rzeszowa postanowił wyłonić wykonawcę w tzw. postępowaniu z wolnej ręki.

Podjęto rozmowy z pracownią architektoniczną Studio O2, jednak te rozmowy zakończyły się niepowodzeniem. - Zamawiający zaprosił do negocjacji w celu udzielenia zamówienia publicznego w postępowaniu prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pk 2 ustawy, firmę Studio O2 Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o., Ks. J. Poniatowskiego 3, 35-001 Rzeszów. Nie wynegocjowano ceny, która odpowiadałaby obydwóm stronom, w związku z tym zamawiający unieważnia postępowanie - czytamy w komunikacie władze miasta.

Tak więc z końcem zeszłego tygodnia władze ratusza ogłosiły już trzeci przetarg na wyłonienie wykonawcy. Postępowanie, podobnie jak poprzednim razem, także ma odbywać się z wolnej ręki.

III LO w Rzeszowie ma przejść gruntowną modernizację

W dokumentacji czytamy, że wykonawca będzie odpowiedzialny m.in. za zaprojektowanie remontu elewacji, samego wejścia do budynku czy modernizacji instalacji elektrycznych.

W budynku mają zostać także wymienione podłogi, drzwi i okna. Gruntowna naprawa czeka również klatkę schodową. Przebudowy doczekają się także łazienki, czy co niektóre starsze sale dydaktyczne. Remontu doczeka się też sala gimnastyczna. Dodatkowo w części południowo-wschodniej mają powstać nowe łazienki i sale zajęć.

Jednak to nie koniec zmian. Modernizację przejdą także tereny wokół szkoły. Według planów wyremontowane mają zostać chodniki oraz ogrodzenie. Wymieniona zostanie nawierzchnia na placu manewrowym.

Potencjalny wykonawca, oprócz samego projektu, będzie musiał stworzyć także kosztorys. Ponadto firma będzie musiała przygotować inwestycję do zgłoszenia robót budowlanych, uzgodnień, decyzji i opinii niezbędnych do prawidłowej realizacji zadania.

Więcej na temat inwestycji w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanseNikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.