Do tego skrajnie nieodpowiedzialnego czynu doszło dzisiaj (21 czerwca 2021 r.) w godzinach porannych. Kierowca miał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę, jednak zlecona przez nauczycieli kontrola wykazała, że był on nietrzeźwy.

Nauczycielska interwencja w sprawie szkolnej wycieczki


Z rana tuż przed wyjazdem szkolnego autokaru wypełnionego dziećmi pracownicy Szkoły Podstawowej w Sieniawie postanowili wezwać policję. Chcieli się w ten sposób upewnić czy pojazd, którym uczniowie mieli się wybrać na wycieczkę jest sprawny technicznie.

Kontrola miała na celu także sprawdzenie gotowości kierowcy do jazdy. Tu niestety pojawił się problem. Wynik badania alkomatem wykazał ponad pół promila alkoholu w organizmie 54-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, który miał prowadzić autobus.

O krok od tragedii-policja apeluje o szybkie interwencje i odwagę do działania


W tym przypadku udało się uniknąć nieszczęśliwego wypadku, dlatego że do kontroli doszło jeszcze przed tym, jak autobus wyjechał. Jednak przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują do wszystkich osób mających wątpliwości, co do stanu technicznego autokaru, który ma przewozić ich dzieci lub co do stanu trzeźwości kierowcy, o przekazywanie informacji do jednostek policji.

W każdym przypadku taki pojazd i jego kierowca zostaną sprawdzeni przez policjantów przeszkolonych do tego typu zadań. Kierowca, który pod wpływem alkoholu prowadzi pojazd jest zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sprawcy grozi grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.