Punkt EUROPE DIRECT Rzeszów przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie zainaugurował swoją działalność w edycji na lata 2021-25, stając się jednym z ponad czterystu punktów informacyjnych w Unii Europejskiej.
EUROPE DIRECT Rzeszów to miejsce pierwszego kontaktu w sprawach Unii Europejskiej dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została ponownie wybrana jako instytucja prowadząca taki ośrodek, a oficjalnego otwarcia EUROPE DIRECT w dniu 28 czerwca br. dokonała Prorektor ds. Nauki WSIiZ, dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prof. Uczelni.

Misja EUROPE DIRECT to przede wszystkim komunikacja z mieszkańcami Podkarpacia: informowanie i wyjaśnianie szczegółów europejskiej polityki, a w szczególności znaczenia poszczególnych aktów prawnych w sprawach ważnych dla województwa. Istotnym celem jest także rozpowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania Unii i jej instytucji oraz przekazywanie do władz UE opinii mieszkańców regionu. Zadanie EUROPE DIRECT to również ścisła współpraca z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej oraz Biurami Kontaktowymi Parlamentu Europejskiego.

W wydarzeniu udział wzięli: Paweł Poncyljusz, Poseł na Sejm RP; Elżbieta Łukacijewska, Posłanka w Parlamencie Europejskim oraz Konrad Fijołek, nowo wybrany Prezydent Miasta Rzeszowa.

- Miasto Rzeszów będzie chciało aktywnie uczestniczyć w debacie i Konferencji w sprawie przyszłości Unii Europejskiej. Chciałbym również zapowiedzieć ścisłą współpracę we wszystkich innych obszarach. Wyobrażam sobie, że pracownicy EUROPE DIRECT będą obecni na wielu miejskich imprezach i w każdej rzeszowskiej szkole – bo okazje do tego, żeby rozmawiać o Unii, są zawsze, nie tylko przy okazji świąt europejskich – zapowiedział Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania od 1999 roku jest zaangażowana we współpracę z instytucjami unijnymi, jeszcze przed akcesją Polski do Unii Europejskiej na uczelni działało Regionalne Centrum Informacji Europejskiej. Obecnie WSIiZ stanowi podkarpacki hub informacji europejskiej i działa między innymi na rzecz przedsiębiorców oraz młodzieży. Poza Europe DIRECT we WSIiZ mają swoją siedzibę: Centrum Dokumentacji Europejskiej, Enterprise Europe Network oraz punkt regionalny Eurodesk.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.