Ponad 150 tys. zł Rzeszów zapłaci za zaprojektowanie budynku przedszkola i żłobka na osiedlu Budziwój. Projekt budynku ma być gotowy najpóźniej w przyszłym roku.
O zawiłościach w związku z budową przedszkola oraz żłobka na osiedlu Budziwój pisaliśmy nieraz. Co ważniejsze, miasto na początku chciało go wybudować w systemie zaprojektuj-buduj, co oznaczało, że potencjalny wykonawca byłby odpowiedzialny jednocześnie za projekt oraz budowę tego obiektu. O tych zawiłościach więcej pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Co z budową przedszkola na Budziwoju ?

Jednak nieustanne przepychanki z firmami co do wysokości oferty skłoniły ratusz do planów. Przy przyjściu na urząd Marka Bajdaka, p.o. prezydenta zmienił plany. Zdecydował, iż najpierw będzie musiał powstać projekt, a dopiero w drugim przetargu miasto wyłoni wykonawcę, który będzie odpowiedzialny za budowę. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Miasto ogłasza przetarg na projekt przedszkola na os. Budziwój w Rzeszowie

Znamy wykonawcę projektu przedszkola i żłobka na osiedlu Budziwój

W połowie maja poznaliśmy oferty wykonawców na wykonanie tej inwestycji. Do przetargu stanęło aż 16 firm, z czego aż siedem ofert tych wykonawców mieściła się w zakładanych przez miasto kosztach.

Z kolei w poniedziałek 5 lipca Urząd Miasta Rzeszowa wybrał wykonawcę tej inwestycji. Przetarg wygrała firma Projektygotowe.pl Spółka Architektoniczna Sp. z o.o. z Krakowa, a jej oferta była szacowana na kwotę 153 381,00 zł.

Projekt ma być gotowy na przyszły rok

W dokumentacji projektowej czytamy, że wykonawca będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie budynków parterowych z płaskim dachem w technologii tradycyjnej.

Projekt budynku przedszkola ma uwzględniać m.in.: 7 oddziałów dla 175 dzieci (po 25 dzieci na jeden oddział), sale o powierzchni min. 70 metrów kwadratowych, czy plac zabaw na zewnątrz.

Z kolei projekt żłobka będzie musiał zawierać m.in.: 6 oddziałów dla 178 dzieci, sale wielofunkcyjne o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych, taras z możliwością wyjścia na niego z każdej sali.

Ponadto wykaz wyposażenia żłobka i przedszkola należy uzgodnić z Miejskim Zespołem Żłobków i Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zgodnie z umową projekt inwestycji ma być gotowy w ciągu 304 dni, czyli na maj przyszłego roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.