Ranking Perspektywy 2022 już jest! Zestawienie zawiera najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Która szkoła w Rzeszowie znalazła się w rankingu i wypadła najlepiej?
Na podium rankingu znalazły się: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (w kategorii liceum) oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (kategoria technikum).

Niestety w pierwszej piętnaste liceów nie ma ani jednego z naszego regionu. W pierwszej "10" nie znalazło się też żadne technikum z Podkarpacia .

Ranking Perspektywy 2021. Która szkoła w Rzeszowie najlepsza?


Najlepszym liceum ogólnokształcącym w Rzeszowie według rankingu okazało się LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, które zajęło 43 miejsce. To spadek o dziesięć oczek w stosunku do poprzedniego roku.

Kolejna rzeszowska szkoła w rankingu to II Liceum Ogólnokształcące im. Leopolda Lisa -Kuli, które znalazło się na 82 miejscu (awans o 7 oczek w porównaniu do 2021). Wśród techników najwyższą, szesnastą pozycję zajęło Technikum nr 2 (Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego) w Dębicy. Z rzeszowskich techników najwyżej na 32 miejscu znalazło się Technikum nr 6 (Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie).

Warto wspomnieć, że rankingach maturalnych oraz szkół olimpijskich w pierwszych piątkach nie ma podkarpackich liceów i techników.

Kapituła rankingu pod przewodnictwem rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie prof. Barbary Marcinkowskiej brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W przypadku liceów uwzględniono też osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a w przypadku techników uwzględniono wyniki egzaminów zawodowych.

Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych po raz 24. przygotował miesięcznik "Perspektywy".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.