Trwa atak wojsk rosyjskich na Ukrainę. Tysiące uchodźców uciekają za wschodniej granicy do Polski. Rzeszowska WSPiA przygotowuje pakiet pomocowy dla studentów z tego kraju.
Władze i cała społeczność akademicka WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, w której studiuje wielu obywateli Ukrainy, solidaryzują się z ich Ojczyzną.

Jednocześnie wyrażają sprzeciw wobec naruszenia integralności terytorialnej naszego wschodniego Sąsiada, który musi bronić swojej niepodległości. Rosja agresją na Ukrainę złamała dziś wszelkie obowiązujące prawa i umowy międzynarodowe.

Walka z taką niespodziewaną sytuacją wymaga solidarności i wsparcia. W najbliższych dniach będziemy oferować różne formy wsparcia dla naszych studentów zza wschodniej granicy.

Dziś wszyscy, jednym głosem musimy wspierać naszych Studentów, Współpracowników oraz cały Naród Ukraiński stojący przed niezwykle trudnym wyzwaniem utrzymania swojej suwerenności. Mamy nadzieję, że dyplomacja wygra, przynosząc - nie tylko Ukrainie - pokój, oparty na zasadach prawa międzynarodowego.

Władze WSPiA deklarują wparcie i pomoc dla studentów z Ukrainy przebywających w Polsce i w swojej Ojczyźnie. Decyzje o konkretnych działaniach zostaną przekazane naszym Studentom z Ukrainy w najbliższych dniach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.