Na uczniów oraz studentów będzie czekać pracownia szybkiego prototypowania, warsztat obróbki mechanicznej, modelarskiej i wielomateriałowej, pracownia elektroniczna, tekstylna oraz biogreen z eksperymentatorium ekologiczno- roślinnym.
Powstający właśnie nowy budynek PCI ProtoLab będzie dedykowany podkarpackim uczniom i studentom. W tej nowoczesnej przestrzeni będą oni mogli realizować swoje innowacyjne pomysły, tworzyć prototypy, nagrywać profesjonalne filmy i zdobywać nowe umiejętności podczas dedykowanych szkoleń.

Unikatowy miks pracowni w połączeniu z przestrzeniami szkoleniowymi, aulą wykładową, przestrzenią coworkingową i salkami multimedialnymi umożliwi wytwarzanie multidyscyplinarnych prototypów w nowych dziedzinach tematycznych.

Do dyspozycji studentów oddanych będzie łącznie 6 nowocześnie wyposażonych laboratoriów. W pracowni szybkiego prototypowania, użytkownicy będą mogli korzystać z profesjonalnych ploterów i drukarek 3D, aby tworzyć elementy konstrukcyjne swoich projektów i prototypów.

Wyposażenie warsztatu umożliwi obróbkę drewna, materiałów drewnopodobnych i metali miękkich, z kolei sprzęt z pracowni elektronicznej pozwoli na projektowanie i prace nad zaawansowanymi układami sterowania.

Odpowiedzią na zapotrzebowanie aktywnych studentów i innowatorów będzie pracownia tekstylna, stworzona do projektowania, wytwarzania i obróbki krawiecko-tekstylnej, a także pracownia biogreen z eksperymentatorium ekologiczno-roślinnym oraz laboratorium roślinno- materiałowym i obserwacyjnym dla zielonych innowacji.

- Narzędzia i sprzęty dostępne w pracowniach będą proste w obsłudze, a zarazem pozwolą na stworzenie dowolnego prototypu nieograniczonego wyłącznie do jednej dziedziny. To doskonałe rozwiązanie dla młodych twórców i wynalazców, którzy nie mają dostępu do profesjonalnych narzędzi - mówi Rafał Fuksa, specjalista ds. druku 3D i szybkiego prototypowania.

Działający w ramach Podkarpackiego Centrum Innowacji ProtoLab to miejsce przeznaczone dla studentów i uczniów z Podkarpacia, którzy - wykorzystując dotychczasową infrastrukturę budynku - tworzą innowacyjne projekty, które skupiają się wokół Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji Województwa Podkarpackiego.

- Zespół ProtoLab organizuje szereg ciekawych szkoleń i warsztatów, dzięki którym jesteśmy w stanie wesprzeć pomysły studentów, zamieniając je w interdyscyplinarne projekty i koncepcje z potencjałem rynkowym. Dzięki nowocześnie wyposażonym, powstającym właśnie przestrzeniom, będziemy w stanie jeszcze bardziej integrować studentów i naukowców, aby tworzyć nowe formy współpracy i szanse biznesowe - mówi Łukasz Bonarek, dyrektor PCI ProtoLab.

W nowym budynku, studenci i uczniowie będą mogli skorzystać nie tylko ze sprzętu dostępnego w przestrzeniach, ale również wsparcia specjalistów, m.in. ds. druku 3D i szybkiego prototypowania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.