Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie, będący jednostką organizacyjną Powiatu Rzeszowskiego jest miejscem, gdzie kładzie się nacisk na wszechstronny rozwój zmierzający do podniesienia jakości kształcenia zawodowego. Dzięki bogatej ofercie dydaktycznej, licznym stażom zagranicznym oraz profesjonalnemu wyposażeniu jest miejscem, które kształci przyszłych specjalistów w swoich dziedzinach.
Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie w swojej ofercie posiada kierunki kształcenia, będące unikatowymi zarówno w skali województwa podkarpackiego jak i całego kraju.

Bogactwo wyboru


Kształci się tu w takich zawodach jak: technik usług fryzjerskich, technik weterynarii, technik geodeta, technik budownictwa, technik inżynierii środowiska, technik hodowca koni, liceum ogólnokształcące pożarnicze, liceum ogólnokształcące jeździeckie, technik architektury krajobrazu, a także technik żywienia i usług gastronomicznych. W ramach branżowej szkoły I stopnia placówka oferuje następujące kierunki: kucharz, fryzjer, betoniarz-zbrojarz.

Oferta edukacyjna szkoły obejmuje także bezpłatną Zaoczną Szkołę Policealną dla dorosłych na kierunkach: technik weterynarii, technik usług kosmetycznych, technik geodeta, technik bezpieczeństwa i higieny pracy.

zajęcia z fryzjerstwa
fot. Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie

Wychodząc poza mury szkoły


Nowoczesna szkoła zawodowa musi dostosować metody nauczania do wymogów rynku pracy. Ogromna część inicjatyw podejmowanych przez ZST-W w Trzcianie ukierunkowana jest na wspieranie młodzieży w dążeniu do osiągnięcia mistrzostwa w wybranym zawodzie.

Od 15 lat realizuje się tu praktyki i staże zagraniczne, dzięki którym uczniowie mogą utrwalić zdobytą w toku edukacji wiedzę, ale też sprawdzić ją w praktyce i nabyć doświadczenia zawodowego na europejskich rynkach pracy.

Szkoła w Trzcianie znalazła się w gronie instytucji akredytowanych w ramach programu Erasmus+ otrzymując Akredytację Erasmusa w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego na okres 2022-2027. Wyjazdy na zagraniczny staż zawodowy to szansa na połączenie pracy z możliwością poznania nowego kraju, jego kultury i mieszkańców. W dotychczasowej historii szkoły, jej uczniowie w ramach staży mieli okazję zwiedzić Wielką Brytanię, Belgię, Irlandię, Szwecję, Niemcy, Rumunię, Turcję, Włochy, Portugalię oraz Hiszpanię.

Doświadczenie w zawodzie ma kluczowe znaczenie, jeżeli zależy nam na samorealizacji i zdobyciu atrakcyjnej oferty pracy. ZST-W w Trzcianie umożliwia uczniom doskonalenie zawodowe zarówno na lekcjach praktycznych, jak i na dodatkowych zajęciach kwalifikacyjnych, które dostępne są dla każdego kierunku kształcenia. Dla uatrakcyjnienia procesu dydaktycznego szkoła organizuje kursy doszkalające.

Inwestycja jakiej nie ma nikt inny


Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnego w Trzcianie przyciąga miłośników koni z całej Polski. Dlaczego tak się dzieje? To wszystko dzięki doskonale przygotowanej infrastrukturze. Na terenie szkoły znajduje się przestronna kryta ujeżdżalnia z parkurem zewnętrznym oraz nowoczesna stajnia dla koni wyposażona w urządzenia, dzięki którym zarówno zwierzęta, jak i pracujący z nimi ludzie przebywają w komfortowych warunkach.

zajęcia konne
fot. Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie

Obiekt posiada wygodne boksy, ale też stanowisko czyszczenia, myjkę, a nawet solarium dla koni. Standardy, jakie spełnia baza dydaktyczna szkoły, pozwoliły uzyskać Certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, dzięki któremu szkoła może nie tylko uczyć jeździectwa, ale również organizować dodatkowe kursy i przeprowadzać egzaminy poszerzające kwalifikacje swoich uczniów.

W tych wybudowanych przez Powiat Rzeszowski obiektach odbywają się również zajęcia z hipoterapii dla niepełnosprawnych dzieci i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Mrowli, będącego jednostką organizacyjną Powiatu Rzeszowskiego.

Warto wspomnieć również, iż Powiat Rzeszowski, jako Inwestor został w 2016 roku uhonorowany nagrodą II stopnia w konkursie "Budowa Roku 2015" właśnie za ten innowacyjny maneż.

Jak kształcić, to profesjonalnie


Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu pożarniczym przechodzą kompleksowe przeszkolenie niezbędne do podejmowania działań w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Najaktualniejszą wiedzę z zakresu ratownictwa pozyskują na zajęciach praktycznych odbywających się m. in. na terenie Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

strażacy
fot. Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie

Do pracy w przyszłym zawodzie przygotowują się tu również uczniowie w szkolnych pracowniach w Technikum Usług Fryzjerskich. W ostatnim czasie pojawiło się wiele profesjonalnych akcesoriów fryzjerskich, dzięki którym praca w branży beauty jest nie tylko łatwiejsza, ale również bardziej komfortowa dla klienta.

Wiele z tych nowości znajduje się na wyposażeniu "salonu piękności" w ZST-W, aby absolwenci Technikum Usług Fryzjerskich byli obeznani z narzędziami do kompleksowej pielęgnacji włosów. Adepci sztuki fryzjerskiej dysponują więc sprzętem, którego nie powstydziłoby się prestiżowe studio urody.

Zajęcia w placówce w Trzcianie odbywają się w dwóch pracowniach gastronomicznych, wyposażonych w profesjonalny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający rozwijanie umiejętności zawodowych. Te "Pracownie smaku" - jak potocznie nazywane są przez uczniów, nieustannie podążają za panującymi i nadchodzącymi trendami kulinarnymi.

zajęcia z gastronomii
fot. Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie

Młodzież kształcąca się na kierunku: technik żywienia i usług gastronomicznych w ramach programów unijnych odbywa praktyki w nowoczesnych, doskonale wyposażonych restauracjach i hotelach, gdzie mają możliwość doskonalenia umiejętności zawodowych, a dodatkowo mogą poznać kuchnie świata, tradycje, zwyczaje i kulturę innych krajów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie http://www.zstw.plNikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.