Ekipy popularyzatorów nauki z całej Polski poprowadzą uczestników w kolorową przestrzeń wypełnioną nauką i techniką – zapewniają organizatorzy Pikniku Nauki Eksploracje 2022 w Rzeszowie.
Intrygujące warsztaty, atrakcyjne pokazy naukowe i prezentacje odbywać się będą równocześnie na prawie siedemdziesięciu stoiskach, gdzie ekipy popularyzatorów nauki z całej Polski poprowadzą uczestników w bajecznie kolorową przestrzeń wypełnioną nauką i technika. Zrobią to w wyjątkowy, interaktywny sposób.

- Będzie można wykonywać doświadczenia, badać, budować i poznawać świat wokół nas, naszą cywilizację i nas samych. Pojawią się rakiety, kosmos i planetarium, mikroskopy i teleskopy, bolidy i łaziki marsjańskie. Doświadczenia z fizyki i chemii oraz królowa nauk matematyka. Dowiemy się co to DNA i jak chronić nasze zdrowie - zapewniają organizatorzy.

Uczestnicy zobaczą historyczne odkrycia archeologów oraz jak wyglądało życie w dawnych czasach. Będzie można także porozmawiać i nauczyć się pisać po japońsku i spotkać się z ludźmi z innych krajów, rzeźbić, budować i przede wszystkim doskonale bawić naukowym eksperymentowaniem.

Zaś w specjalnej "Strefie: Łukasiewicz" dowiemy się więcej o odkryciach naszego rodaka. Znajdziemy m.in. stoiska Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz", Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza z Bóbrki, Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza z Krosna.

Organizatorami tegorocznego Pikniku Nauki EKSPLORACJE są: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski, Stowarzyszenie EKOSKOP i Stowarzyszenia ExploRes.

plan pikniku
fot. materiały prasowe organizatorów


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.