Po przerwie spowodowanej pandemią, PGE Obrót wznawia organizację zajęć edukacyjnych dla dzieci i dorosłych w Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie. Muzeum jest dostępne dla odwiedzających od poniedziałku do piątku, również w czasie wakacji.
"Elektromagnetyczne opowiadania" to bezpłatne zajęcia edukacyjne kierowane do zorganizowanych grup w różnym wieku. Do tej pory w spotkaniach wzięły udział m.in. grupy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W otoczeniu historycznych eksponatów i pamiątek z początków energetyki na Podkarpaciu, uczestnicy poznają tajniki elektryczności, magnetyzmu i elektrostatyki.

- Nie są to typowe lekcje fizyki, ale interaktywna przygoda, łącząca naukę z zabawą. Wszystko odbywa się pod przewodnictwem znanych na Podkarpaciu pasjonatów i popularyzatorów nauki - Pawła Pasterza oraz Małgorzaty Wilczak, którzy regularnie odświeżają prezentowany materiał, co sprawia, że wiele grup wraca na nasze spotkania - mówi Mariusz Rędaszka, prezes zarządu PGE Obrót.

Po zajęciach, uczestnicy mogą zwiedzić muzeum, poznać archaiczny sprzęt, niegdyś codzienne narzędzia pracy elektryków. Każdy z eksponatów kryje jakąś historię, co sprawia, że zarówno młodsi, jak i starsi zwiedzający Muzeum Energetyki Podkarpackiej odbywają ciekawą podróż w czasie.

Muzeum Energetyki Podkarpackiej mieści się w siedzibie PGE Obrót w Rzeszowie przy ul. 8-go Marca 6, a jego zwiedzanie jest darmowe. Wszelkie potrzebne informacje można uzyskać na stronie www.pge-obrot.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.